DFB Kup Nemačke: Nema Holanda, nema problema, tu je Azar

Bundesliga 26. okt. 202122:52 > 22:58
Torgan Azar Borusija Soccer Football - DFB Cup - Second Round - Borussia Dortmund v Ingolstadt - Signal Iduna Park, Dortmund, Germany - October 26, 2021 Borussia Dortmund's Thorgan Hazard celebrates scoring their first goal with teammates
REUTERS/Wolfgang Rattay

Plasman u osminu finala DFB Kupa Nemačke obezbedili su Herta, RB Lajpcig, Minhen 1860, Hofenhajm i Borusija Dortmund. Čekaju se još tri pobednika...

Branilac trofeja ekipa Borusija je na Signal-Iduna Parku u Dortmundu igrala protiv drugoligaša Ingolštata i pobedila sa 2:0. U timu na duže vreme neće biti povređenog Norvežanina Erlinga Holanda, ali je ulogu egzekutora preuzeo Belgijanac Torgan Azar mlađi brat fudbalera Real Madrida, Edena.

Dugo su žuto-crni lomili otpor ekipe iz Cvajte da bi Torgan Azar sa dva pogotka u 72. i 81. minutu rešio pitanje pobednika. Asistent kog oba pogotka bio je nemački reprezentativac Julijan Brandt.

Srpski reprezentativac Mijat Gaćinović zaigrao je u drugom poluvremenu za Hofenhajm, koji je na svom terenu ubedljivo savladao goste iz Kila – 5:1.

Rezultati Kup mečeva igranih u utorak: Preusen Minster – Herta Berlin 1:3, Babelsberg – RB Lajpcig 0:1, Minhen 1860 – Šalke 1:0, Hofenhajm – Holštajn Kil 5:1, Borusija Dortmund – Ingolštad 2:0.

U toku su produžeci na utakmicama: Osnabrik – Frajburg 1:1, Nirnberg – Hamburger SV 1:1 i Majnc – Arminija Bielefeld 2:2.