Dortmund bolji od Augsburga, Volfsburg posrće

Bundesliga 2. okt 202117:25 0 komentara
Lars Baron/Getty Images

Borusija iz Dortmunda ostvarila je peti trijumf u ovogodišnjem šampionatu Bundeslige i stigao na bod zaostatka od vodećeg Bajerna.

Milioneri su se namučili protiv Augsburga, ali su na kraju slavili 2:1. Poveli su već u desetom minutu preko Gerera, koji je bio precizan sa penala. Ipak gosti su do kraja poluvremena stigli do izjednačenja. Precizan je bio Zećiri u 35. minutu.

povezane vesti

Gol odluke postigao je Brant na startu drugog dela na dodavanje Rojsa. Upravo je Rojs do kraja meča propustio nekoliko prilika da trijumf Borusije bude ubedljiviji.

Posle sjajnog starta, Volfsburg je počeo da posrće. Poraženi su kod kuće od Borusije iz Menhengladbaha 3:1. Gosti su sjajno počeli. Već u sedmom minutu su vodili 2:0, preko Emboloa i Hofmana. Valšmit je u 25. minutu smanjio na 2:1. Menhengladbah je propustio priliku za ubedljiviju pobedu jer je  Štindl u 76. minutu promaši penal. Skali je ipak pogodio u petom minutu nadoknade za konačnih 3:1.

Ove sezone odlični Frajburg je u Berlinu pobedio Hertu. Poveli su gosti golom Linharta u 17. minut. Pjatek je izjednačio u 70. minutu, a trjumf Frajbrugu osigurao je Petersen u 78. minutu. Štutgart je 3:1 dobio Hofenhajm golovima Kempfa, Mavropanosa i Masima. Poraz je ublažio Brun Larsen u 84. minutu.