Minimalac Gladbaha u derbiju dve Borusije

Bundesliga 25. sep. 202120:34 > 20:351 komentar
Borusia Dortmund Borusia Menhengladbah
REUTERS/Leon Kuegeler

U velikom derbiju dve Borusije u okviru šestog kola domaćin iz Menhengladbaha slavio je minimalnim rezultatom 1:0.

Jedini gol na meču postigao je Denis Zakarija u 37. minutu. Samo tri minuta kasnije trenutak koji je odlučio meč. Dortmund je zbog nerezonskog faula Dauda ostao sa igračem manje, a kako je ekipa bila osakaćena brojnim povredama (nije igrao između ostalih ni Holand), teško je mogla da nadoknadi taj nedostatak.

U drugom delu Dortmund je pokušavao, ali nije uspevao da napravi veliku šansu. Sve do 90. minuta kada je Torgan Azar dobio priliku da slabo odbijenu loptu Zomera pošalje u prazan gol, ali je glavom sa oko dva metra promašio čitav okvir.

Posle ove pobede Borusija iz Menhengladbaha popela se na 11. mesto sa sedam bodova, dok su Milioneri četvrti sa 12, četiri manje od lidera Bajerna.

Tok meča:

Tok meča:

8′ Prerano su se poradovali gosti jer je gol Matsa Humelsa poništen zbog ofsajda

37′ GOOOOLLLLL!!!!!! Nije bilo mnogo velikih šansi, ali Denis Zakarija je sjajnim udarcem sa ivice šesnaesterca razbio tišinu, lepo pogodio i doveo domaćina u vođstvo.

40′ Sve gore od goreg za goste. Vrlo brzo po primljenom golu, bivši igrač upravo Gladbaha Mahmud Daud napravio je prilično nepotreban prekršaj i dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Poluvreme. Vodi domaćin golom Zakarije od 37. minuta. Pride, od 40. minuta ima i igrača više zbog crvenog kartona Dauda.

46′ Video je i Mark Rose da je vrag odneo šalu i u igru je uveo Torgana Azara umesto Pogančića.

56′ Nekoliko odličnih situacija pred protivničkim golom imala je ekipa iz Menhengladbaha, a najbolju među njima Nec, koji je jako šutirao, ali je bio blokiran.

90′ Teško Dortmund dolazi do šansi, ali kolosalnu je imao Torgan Azar, međutim sa samo dva metra promašio je udarcem glavom prazan gol.