Dortmund opet promašivao, ali bez kazne, Union ponizio Šalke

Bundesliga 27. avg 202217:28 0 komentara
Borusija Herta Chidera Ejuke of Hertha Berlin is tackled by Jude Bellingham of Borussia Dortmund during the Bundesliga match between Hertha BSC and Borussia Dortmund at Olympiastadion on August 27, 2022 in Berlin, Germany. Hertha BSC v Borussia Dortmund - Bundesliga
(Photo by Martin Rose/Getty Images)

Fudbaleri Borusije Dortmund zabeležili su važnu pobedu protiv Herte u Berlinu 1:0 u meču četvrtog kola Bundeslige. Slavili su i Hofenhajm, Leverkuzen, Lajpcig i Union Berlin, koji je napunio mrežu Šalkea - 6:1.

Bundesliga

Važna pobeda za žuto-crne nakon prošlonedeljnog kiksa protiv Verdera kada su posle vođstva od 2:0 primili čak tri gola u sudijskog nadoknadi vremena i doživeli šokantan poraz pred svojim navijačima.

I ovog puta je malo nedostajalo da se dogodi nešto slično.

Već posle prvog poluvremena gosti iz Dortmunda trebalo je da imaju ubedljivu prednost. Kapiten Rojs je pogodio prečku, Oskar stativu, a Modeste promašio dve velike šanse, pre nego što je ovaj poslednji konačno, udarcem glavom posle centaršuta Oskara, zatresao mrežu danskog golmana Kristensena – 0:1. Prvenac u dresu Borusije za dojučerašnjeg golgetera Kelna.

Borussia Dortmund's Anthony Modeste celebrates scoring their first goal with Borussia Dortmund coach Edin Terzic Bundesliga - Hertha BSC v Borussia Dortmund
REUTERS/Annegret Hilse

I u drugom poluvremenu su gosti iz Dortmunda promašivali šanse, posebno mladi Englez Belingem, a onda zamalo da stigne kazna. Desetak minuta pre kraja rezervni igrač domaćeg tima Rihter odlično je šutirao i samo zahvaljujući dobroj intervenciji golmana Kobela pogodio samo – prečku!

U tom periodu za Hertu je zaigrao i Stevan Jovetić, pa su navijači Borusije, bez obzira na brojne šanse njihovih ljubimaca, strahovali do poslednjeg trenutka. Srećom po goste ostalo je 0:1.

Za razliku od Herte gradski rival Union igra u sjajnoj formi. Potvrdio je to i na gostovanju u Gelzenkirhenu protiv povratnika u elitni rang Šalkea – 1:6! Za goste iz Berlina u drugom poluvremenu zaigrao je i bivši mladi srpski reprezentativac Miloš Pantović.

Bajer Leverkuzen Bayer Leverkusen's Jeremie Frimpong scores their third goal Bundesliga - 1. FSV Mainz 05 v Bayer Leverkusen
REUTERS/Heiko Becker (Frimpong postiže gol za Leverkuzen)

Konačno se probudio i Bajer iz Leverkuzena i došao do prve pobede. Ceh je platio Majnc pred svojim navijačima – 0:3 već posle prvog poluvremena. Istakao se dvostruki strelac Holanđanin Džeremi Frinpong. Gosti su uprkos ubedljivoj pobedi kraj meča dočekali sa devet igrača – isključeni su Hinsapi (77) i Baker (90+4).

Lajpcig je golovima Kristofera Enkunkua slavio u malom derbiju protiv Vukova Nike Kovača. Treću uzastopnu pobedu u BL zabeležio Hofenhajm u duelu sa Augzburgom. Gol je postigao Denis Gajger u finišu prvog poluvremena na dodavanje Danca Roberta Skova.

Rezultati i strelci svih utakmica igranih u subotu: RB Lajpcig – Volfsburg 2:0 (Nkunku 5p, 90), Majnc – Bajer Leverkuzen 0:3 (Palasios 29, Frimpong 39, 41), Hofenhajm – Augzburg 1;0 (Gajger 39), Herta Berlin – Borusija Dortmund 0:1 (Modeste 32), Šalke 04 – Union Berlin 1:6 (Bulter 31 – Torsbi 6, Beker 36, 46, Haberer 45+3, Michel 87, 90).

Od 18.30 u derbiju kola u Minhenu šampion Bajern dočekuje nekad velkog rivala Borusiju iz Menhengladbaha.

Sve utakmice Bundeslige 1 i 2 možete pratiti ekskluzivno na kanalima Sport Kluba, na SBB mreži i EON platformi.