Efikasna Cvajta: U Paderbornu 9 golova, Karlsrue brojao do 6

Bundesliga 20. avg 202214:58 > 16:42 0 komentara
Philipp Sander Holstein Kiel, 16 gegen Julian Justvan SC Paderborn, No10, Fußball, Männer, SC Paderborn vs Holstein Kiel, 9. Spieltag, Saison 2022/2022 Philipp Sander (Holstein Kiel, 16) gegen Julian Justvan (SC Paderborn, No10), Fußball, Männer, SC Paderborn vs Holstein
Foto Lühn via Guliver image

U drugoj nemačkoj ligi Cvajti u prvom subotnjem terminu igrane su tri utakmica, posebno efikasno bilo je u prvom poluvremenu u Paderbornu gde je publika videla čak sedam golova.

Cvajta

Nakon spektakularnih 45 minuta domaći tim je vodio sa čak 5:2, da bi na kraju rezultat glasio 7:2.

U prvom poluvremenu istakao se dvostruki strelac Feliks Plate, koji je već postigao šest golova u sezoni.

U nastavku meča najpre je Pieringer povećao prednost Paderborna, a konačan rezultat postavio je Srbeni u 80. minutu.

Četiri minuta kasnije gosti su mogli da ublaže poraz, ali Miling nije bio precizan sa 11 metara, tačnije penal mu je odbranio golman Janik Hut.

Za goste iz Kila u drugom poluvremenu je zaigrao bivši srpski reprezentativac Aleksadar Ignjovski.

Pobednik dana ipak je Karlsrue. Ovaj tim je bio više nego ubedljiv na gostovanju u Regenzburgu, pobedio je sa čak 6:0! Već na poluvremenu je vodio pogocima Frankea, Nebela i Gondorfa. U nastavku meča se sa dva gola istakao Fabijan Šleusener, a konačan rezultat postavio je Breithaupt.

U duelu između Sandhauzena i Nirnbega nije bilo pobednika – 1:1. Domaći tim je vodio nakon prvih 45 minuta, u nastavku su gosti izjednačili.

Od 20.30 u Braunšvajgu igraju domaći Ajntraht i Fortuna iz Dizeldorfa.

Rezultati i strelci utakmica igranih u subotu:

Paderborn – Holštajn Kil 7:2 (Muslija 7, Justvan 13, Obermair 25, Plate 29, 38, Pieringer 52, Srbeni 80 – Korb 10, Skzibaski 45+1), Sandhauzen – Nirnberg 1:1 (Ajdini 33 – Daferner 49), Jan Regenzburg – Karlsrue 0:6 (Franke 7, Nebel 14, Gondorf 43, Šleusener 48, 66, Breithaupt 79).

Utakmice prve i druge Bundeslige možete gledati u direktnim prenosima na kanalima Sport Kluba.