Farmaceuti jači od Milionera; Dva gola Kramarića

Bundesliga 19. jan 202122:26 > 22:33 0 komentara
Alex Grimm Getty Images

Fudbaleri Bajer Leverkuzena pobedili su Borusiju Dortmund u derbiju 17. kola Bundeslige rezultatom 2:1.

Farmaceuti su poveli u 14. minutu golom Muse Dijabija i taj rezultat bio je aktuelan do 67. kada je Julijan Brant poravnao na 1:1.

Velika tri boda domaćinu doneo je Florijan Fric u 80. na asistenciju raspoloženog Dijabija.

Time je ekipa Petera Bosa krunisala znatno bolju partiju od rivala iz Dortmunda. Imao je Bajer 21 udarac ka golu Milionera, od čega 12 u okvir gola. Na drugoj strani, Borusija je u svega tri navrata gađala u gol Lukasa Hradeckog.

Leverkuzen je prvom pobedom posle četiri meča došao na drugu poziciju tabele sa 32 boda, četiri manje od lidera Bajerna. Dortmund ostaje četvrti sa 29 poena.

Hofenhajm je u Berlinu slavio ubedljivo protiv Herte sa 3:0, uz dva pogotka hrvatskog napadač Andreja Kramarića.

Sve je počelo promašenim penalom Pjonteka za domaćina u 12. minutu, posle čega je usledila kanonada gostiju. Rudi je bio precizan u 33, a Kramarić u 68. i 88. minutu.

Hofenhajm je 11. na tabeli sa 19 bodova. Herta je 14. sa 17.

Volfsburg je sa 2:0 trijumfovao u Majncu. Bijalek u 65. i Veghorst u 79. pogađali su mrežu domaćeg sastava.

Vukovi su peti na tabeli sa 29 bodova. Majnc je 17. sa sedam.