Frajburg u naletu, Brekalo za trijumf Volfsburga

Bundesliga 20. dec. 202017:47 > 20:48
Frajburg
Photo by Christian Kaspar-Bartke/Getty Images

Fudbaleri Frajburga deklasirali su Hertu sa 4:1 (1:0) u prvom nedeljnom meču 13. kola Bundeslige. Nešto kasnije Volfsburg je u drugom meču dana dobio Štutgart 1:0 i izbio je na četvrto mesto na tabeli.

Već u sedmom minutu strelac je bio Grifo na idealni centaršu Šmida, a u 52. minutu Lukebaklo je doneo izjednačenje Berlincima, pošto je ostao potpuno usamljen na drugoj stativi.

Radost gostiju kratko je trajala, u 59. minutu Ermedin Demirović, 22-godišnji veznjak iz BiH koji je letos stigao iz Sent Galena, donosi novu prednost Frajburgu posle greške Deride, da bi do kraja precizni bili prvo Gulde glavom sa peterca, a zatim i Petersen iz penala u 94. minutu.

Frajburg je u sjajnoj formi i posle treće uzastopne pobede deseti je na tabeli sa 17 bodova, dok je Herta 14. sa 13 bodova.

Josip Brekalo, 22-godišnji hrvatski napadač, doneo je pobedu Volfsburgu nad Štutgartom 1:0.

Bio je to njegov prvi bundesligaški pogodak još od 27. septembra i pao je na vrlo sličan način – posle slobodnog udarca, i uz odbitak.

Prethodno je bilo šansi na obe strane, a do kraja su Vukovi sačuvali tri boda i došli do šeste pobede u sezoni, pa su sada na četvrtom mestu na tabeli sa 24 boda, dva više od Borusije Dortmund, četiri manje Lajpciga i Bajer Leverkuzena i šest manje od Bajerna.

Sa druge strane, Štutgart je sedmi sa 18 osvojenih bodova.