Gladbah očitao lekciju Milionerima u derbiju Borusija

Bundesliga 11. nov 202222:31 0 komentara
Borusija Menhengladbah
xEibner-Pressefoto/ThomasxHaeslerx EP_EER

U uvodnom meču 15. kola Bundeslige, duelu dve Borusije slavio je domaći tim u Menhengladbahu protiv onog iz Dortmunda 4:2.

Jedno ime, ogroman naboj. Tako se može u najkraćem opisati svaki meč u kojem se sastanu imenjaci iz Menhengladbaha i Dortmunda. Nekada pobede jedni, nekada drugi, ali ta pobeda se toliko želi, da je bitno da ona bude izražena što većom razlikom.

Pamte navijači iz Menhengladbaha onu od 12:0. Milioneri su baš u prošlom ostavili ožiljak za pamćenje – 6:0. Sada je usledio revanš, ali ipak „soft“ mada je moglo da bude i bolnije po goste.

Slavio je Gladbah 4:2, a jedan gol je poništen na intervenciju VAR za 5:2. Domaćin je poveo već u četvrtom minutu preko Hofmana. Ipak, samo 15 minuta kasnije Julijan Brant donosi izjednačenje. A onda blickrig Koltova. Bensebaini u 26. i Tiram u 30. donose dva gola prednosti – 3:1.

Do poluvremena Šloterbek smanjuje u 40. minutu na 3:2 i najavljuje neizvesno drugo poluvreme. Međutim, neizvesnost je nestala sa početkom drugog dela. Hofman je posle gola udelio i drugu asistenciju, ovog puta Koneu u 46. minutu za 4:2. Radovao se Hofman i drugom golu u 69. minutu za 5:2, ali VAR je umešao prste i otkrio da je golu prethodio prekršaj. Ipak i ovo je bilo dovoljno da domaći navijači u lepom raspoloženju odu kući.