Golčina i promašaji Leve, Bajern i Borusija ubedljivi

Bundesliga 23. okt. 202117:26 > 17:40
Robert Levandovski
Photo by Adam Pretty/Getty Images

Fudbaleri Bajerna deklasirali su Hofenhajm sa 4:0 u 9. kolu Bundeslige, dok je Borusija Dortmund dobila Arminiju u Bilefeldu sa 2:1. Lajpcig je bio bolji od Grojterfirta 4:1, a Frajburg je pobedio Volfsburg u gostima 2:0.

U prvom poluvremenu Bajern je bio dominantan, i vrlo lako je mogao da postigne i više od dva gola.

Robert Levandovski je u 30. minutu izvanrednim udarcem sa dvadesetak metara postigao gol za 2:0, a prethodno je u 16. minutu Serž Gnabri krunisao odličnu timsku akciju i udarcem iskosa sa desne strane poslao je loptu kroz noge golmana Baumana.

Osim gola, Levandovski je u prvom poluvremenu promašio i dva zicera, jedan na samom početku, a drugi pri kraju, u 44. minutu.

Bajern je na ovom meču bio bez trenera Julijana Nagelsmana, koji je pozitivan na virus korona, a njegov tim je u drugom poluvremenu spustio loptu. Gosti su nekoliko puta pripretili, uglavnom sa distance, ali su Bavarci kontrolisali meč, da bi u 82. minutu Čupo-Moting dao svoj osmi gol u sezoni u svim takmičenjima.

Do kraja meča gol je postigao i Kingsli Koman, sigurnom završnicom u situaciji jedan na jedan, a Levandovski je promašio još jednu stopostotnu šansu.

Sofa Score

Bajern je prvi na tabeli sa 22 boda, jednim više od Borusije Dortmund.

Mats Humels
Photo by Martin Rose/Getty Images

U skladu s očekivanjima, Borusija je u duelu s Arminijom u Bilefeldu upisala treću uzastopnu pobedu, dok je domaćin ostao na samo pet bodova iz devet kola, dovoljno za pretposlednju poziciju na tabeli.

Poveli su gosti u 30. minutu – Sedrik Bruner je skrivio jedanaesterac, a siguran izvođač bio je Emre Džan. Pred kraj poluvremena, u 45. minutu, posle kornera je Mats Humels uhvatio fantastičan volej i duplirao prednost Borusije.

Konačni rezultat postavio je Džud Belingam, koji je u 72. minutu nanizao trojicu protivničkih fudbalera i prebacio golmana za definitivni kraj svih nadanja domaćih.

Do kraja je Arminija ipak dala počasni gol, preko Klosa u 87. minutu iz penala.

Fudbaleri Frajburga nastavljaju sa izvrsnim igrama ove sezone, a sada su pobedili Volfsburg u gostima sa 2:0, za četvrti uzastopni poraz Vukova. Frajburg je sada treći na tabeli sa 19 bodova, dok je Volfsburg osmi sa 13 bodova, ali su u evidentnom padu forme.

Sada su strelci bili Filip Linhart u 27. minutu i Lukas Holer u 68. Moglo je da bude i drugačije, šanse su imali i domaći, a Nmeha je u 36. minutu pogodio prečku.

Lajpcig je upisao treću pobedu u poslednje četiri utakmice, preokretom u duelu sa Grojterfirtom kod kuće – 4:1.

Gosti su vodili pogotkom Hrgote iz penala u 45. minutu, ali nije domaćima trebalo dugo da preokrenu – Poulsen u 47. zatim Forsberg u 53. minutu iz penala, da bi meč van domašaja gostiju stavio 20-godišnji Dominik Soboslai u 65. minutu.

Pobedu je overio Novoa Ramos u 88. minutu, i to samo tri minuta posle ulaska na teren.

Lajpcig je sada šesti na tabeli sa 14 bodova, dok Grojterfirt ostaje zakucan za dno sa samo jednim bodom.