Golčina Kruzea, Ajntraht u naletu, Hofenhajm spasao bod

Bundesliga 18. dec. 202117:38 > 19:03
Ajntraht
Photo by Christian Kaspar-Bartke/Getty Images

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta savladali su Majnc sa 1:0 u 17. kolu Bundeslige i tako su upisali treći uzastopni trijumf.

Pogodak odluke postigao je Jesper Lindstrem u 21. minutu. Posle dubinske lopte po zemlji, Bore je došao u izglednu priliku, ali je poslužio Lindstrema i 21-godišnji Danac nije imao težak posao da dovede svoj tim u vođstvo.

Nije ni Majnc bio podređen, ali je bliže drugom golu bio Ajntraht, kada je Ajdan Hrustić u 61. minutu pogodio prečku. Srpski reprezentativac Filip Kostić za pobednički tim je odigrao ceo meč.

Ajntraht je sada peti na tabeli sa 27 bodova, a isti broj bodova na šestoj poziciji ima Union Berlin.

Ekipa iz glavnog grada takođe je sa 1:0 savladala Bohum u gostima sa 1:0. Jedini gol dao je veteran, 33-godišnji Maks Kruze – Promel je odložio loptu, a Kruze fenomenalno hvata drop-kik sa ivice kaznenog prostora.

Najbliži izjednačenju domaći su bili u 82. minutu, kada je Miloš Pantović pogodio stativu. I on i Erhan Mašović, drugi srpski fudbaler u Bohumu, odigrali su celu utakmicu. Njihov tim 11. je na tabeli sa 20 bodova.

Na četvrtoj poziciji je Hofenhajm, koji je u završnici meča spasao bod u duelu sa Borusijom Menhengladbah kod kuće – 1:1.

Bila je Borusija bolja u prvom poluvremenu i propustila je dve stopostotne šanse pre nego što je Embolo najbolje reagovao posle kornera i prosledio loptu u mrežu u 35. minutu.

Napadali su domaći u nastavku, golman Zomer fantastično je odbranio pokušaj Poha, ali u 91. minutu spasa nije bilo. Tada je rezervista Kevina Akpoguma na asistenciju glavom Bebua izjednačio rezultat.

Borusija je 13. na tabeli sa 19 bodova.

Arminija Bilefeld, koja je sada pretposlednja sa 16 bodova, zabeležila je drugi trijumf u nizu. Ovoga puta nad Lajpcigom u gostima 2:0, pogocima Sere u 57. i Okugave u 75. minutu. Lajpcig je deveti sa 22 boda.

Grojterfirt je došao do petog boda u sezoni, posle remija 0:0 sa Augzburgom, koji je 14. sa 18 bodova i neće biti zadovoljan samo bodom, pošto je imao zrelije šanse.