Golčina Rojsa, Holand se vratio i dva puta pogodio!

Bundesliga 16. okt. 202117:30 > 18:23
Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda sa 3:1 su savladali Majnc na svom terenu u osmom kolu Bundeslige, uz dva gola oporavljenog Erlinga Holanda.

Već u trećem minutu su poveli ‘milioneri’, kada je Marko Rojs zakucao loptu u mrežu gostiju. Bio je to njegov treći pogodak ove sezone.

Vođstvo domaćih uvećao je Erling Holand u 54. minutu sa bele tačke, pošto je prethodno jedan od igrača Majnca igrao rukom u kaznenom prostoru. Bio je to prvi meč mladog Norvežanina još od 21. septembra, kada je doživeo povredu.

Gol za goste postigao je Džonatan Brukard u 87. minutu.

Povratak na teren Holand je obeležio novim pogotkom u četvrtom minutu sudijske nadoknade. Bio je to njegov 13. gol ove sezone, deveti na šest utakmica u Bundesligi.

sofascore grafika Borussia Dortmund
SofaScore

Borusija je trenutno prva na tabeli nemačkog prvenstva, sa dva boda i utakmicom više od Bajerna i Bajera. Majnc je posle trećeg uzastopnog poraza na 10. pozicji.

Frajburg i Red Bul iz Lajpciga su podelili bodove 1:1. Poveo je Red Bul golom Emila Forzberga iz penala u 32. minutu. Kazneni udarac dosuđen je zbog faula Filipa Lajnharta. Izjednačenje domaćima doneo je Jeong, koji je glavom loptu poslao u gol rivala u 64. minutu.

Frajburg je četvrti na tabeli sa 16 bodova. Lajpcig je prekinuo niz od dve uzastopne pobede i sada je na osmom mestu sa 11.

Union je u Berlinu savladao Volfsburg sa 2:0. Prednost domaćima doneo je Taivo Avoniji u 49. minutu, a pobedu potvrdio Šeraldo Beker u 83.

Union je ostvario treću uzastopnu pobedu i sa 15 bodova je na petom mestu. Volfsburg je pao na šestu poziciju sa 13 bodova.

Herta je slavila na gostovanju Ajntrahtu sa 2:1. Poveli su gosti u sedmom minutu, kada je Marko Rihter odlično reagovao posle centaršuta Vladimira Daride. Na 2:0 je povećao Jirgen Ekelenkamp u 63. minutu. Utešni gol za ekipu iz Frankfurta postigao je Goncalo Pasiensia u 78. minutu iz penala.

Srpski reprezentativac Filip Kostić odigrao je ceo meč za poraženi tim.

Herta je prekinula niz od dva poraza i sada je 12. na tabeli, Ajntraht je na 14. mestu.

Bohum je u gostima bio bolji od Grojtera 1:0. Jedini gol na meču postigao je Antoni Losila u 81. minutu.

Bohum je 15. u poretku sa sedam bodova. Grojter je na začelju.