Terrence Boyd (1.FC Kaiserslautern) im Zweikampf mit Marcel Franke (Karlsruher SC), 1.FC Kaiserslautern vs Karlsruher S

U drugoj nemačkoj ligi Cvajti u utorak su odigrane četiri utakmice 16. kola.

Cvajta

Ono što je privuklo pažnju po njihovom završetku je pogled na vrh tabele, odnosno pri vrhu, gde je razlika samo bod između pet klubova smeštenih na pozicijama od tri do sedam!

Ova gužva nastala je pošto je Paderborn neočekovano poražen na svom terenu od Arminije, Fortuna je izgubila derbi od Hanovera, dok je Kajzerslautern slavio pred svojim navijačima protiv Karlsruea, pa je sada sledeći redosled od 3. do 7. mesta: Hajdenhajm 27, Hanover 27, Paderborn 26, Fortuna 26 i Kajzerslautern 26.

Zna se da na kraju sezone prva dva kluba direktno idu u Bundesligu, dok će treći igrati baraž sa trećim najslabijim timom iz elitnog ranga.

Kajzerslautern je u sjajnom ambijentu stadiona „Fric Valter“ savladao Karlsrue sa 2:0. Vodeći gol osmi u sezoni postigao je američki internacionalac Terens Bojd u 34. minutu na dodavanja Marlona Ritera, da bi konačan rezultat u finišu meča, u 87. minutu, postavio je Keni Redondo. Bio je to peti vezani poraz Karlsruea u Cvajti.

Hanover je na Hejden Areni već u prvom poluvremenu slomio otpor gostiju iz Diseldorfa, golove su postigli Norvežanin Havad Nilsen u 34. i Sedrik Teuhert u 43. minutu.

Istio rezultat, takođe ostvaren u prvom poluvremenu, ali u korist gostiju, zabeležen je u Paderbornu gde je poslednjeplasirana Arminija napravila veliko iznenađenje i odnela sva tri boda u Bilefeld. Strelci su bili Jani-Luka Sera u 40. i Grk rođen u Nemačkoj Sebastijan Vasiliadis u 45+2. minutu.

Treba dodati da je porazu domaćeg tima kumovao crveni karton golmana Janika Huta već u osmom minutu. I gosti su meč završili sa deset igrača pošto je u 69. minutu isključen Lukas Klinter.

U Hamburgu u meču između St. Paulija i gostiju iz Kila nije bilo golova.

Rezultati: Kajzerslauern – Karlsrue 2:0, Paderborn – Arminija Bilefed 0:2, Hanover – Fortuna Diseldorf 2:0, St. Pauli – Holštajn Kil 0:0.