Gužva u vrhu: Borusija razbila RB Lajpcig

Bundesliga 17. sep 202221:02 0 komentara
Jonas Hofman
Vitalii Kliuiev/Guliver Image

U poslednjem susretu subotnjeg programa sedmog kola Bundeslige Borusija je u Menhengladbahu ubedljivo savladala RB Lajpcig 3:0.

Bajern kiksira, a kada je tako onda se pravi gužva na vrhu tabele Bundeslige. Posle sedam kola čak šest ekipa nalazi se unutar tri boda, a toj grupi se pridružila Borusija iz Menhengladbaha.

Uspela je Borusija da prekine seriju od tri utakmice bez pobede, a za to najviše može da zahvali Jonasu Hofmanu. Krilni napadač je postigao prva dva gola na meču, u 10. i 35. minutu. Rapsodiju domaćeg tima upotpunio je Bensebaini golom u 53. minutu.

Borusija je sada šesta sa samo tri boda manje od imenjaka iz Dortmunda, koji je lider na tabeli, a ima isti broj bodova kao i šampion Bajern.