Hanover i Lajpcig u četvrtfinalu Kupa, Union izbacio Hertu

Bundesliga 19. jan 202220:23 > 22:47 0 komentara
Maksimilijan Bejer
Stuart Franklin/Getty Images

U mečevima osmine finala Kupa Nemačke igranim u sredu, prolaz dalje obezbedili su Lajpcig, Hanover, Union Berlin i Frajburg.

Junak Hamburga u pobedi nad Borusijom Menhengladbah od 3:0 bio je 19-godišnji napadač Maksimilian Bejer.

On je doveo domaćina u vođstvo već u četvrtom minutu meča, da bi Kerk u 36. minutu bio precizan sa penala za prednost od 2:0.

Bejer je ponovo strelac u 51. minutu, za konačnih 3:0. Ovaj igrač je na početku sezone stigao na pozajmicu iz Hofenhajma, ali još uvek nije debitovao u Bundesligi.

Lajpcig je sa 2:0 eliminisao Hanzu. Jusuf Poulsen je pogodio u 6. minutu za 1:0, da bi Dani Olmo potvrdio trijumf pogotkom u 82. minutu meča.

U gradskom derbiju, Union Berlin je savladao Hertu u gostima sa 3:2. Strelci za pobednika bili su Folgsamer, Štark (autogol), i Knoke, golove sa Hertu postigli su Kedira (autogol), i Serdar u poslednjim trenucima meča.

Frajburg je na gostovanju Hofenhajmu slavio sa ubedljivih 4:1. Grifo je bio dvostruki strelac, po jedan gol dali su Šade i Demirović.