Hajdenhajm stopirao Kil

Bundesliga 21. nov 202115:38 > 16:04
Kulveter
Guliver image

U jednom od najinteresantnijih susreta nedeljnog programa 14. kola popularne Cvajte, fudbaleri Hajdenhajma pobedili su Holštajn Kil sa 2:1.

Goste je otvorio Kulveter, na asistenciju Mainke, u prvom minutu. Izjednačio je Bartels, na isteku prvih pola sata igre. Konačnih 2:1 postavio je Leiperc u 85. minutu.

Dinamo  je upisao „minimalac“ u duelu sa Fortunom iz Diseldorfa. Gol odluke postigao je Daferner, sa bele tačke, pred kraj prvog poluvremena.

U duelu Ingolštada i Karslruea nije bilo pobednika (1:1). Domaći tim poveo je autogolom Kobalda, sredom prvog poluvremena, izjednačio je Koter, pred odlazak na odmor.

Hajdenhajm je osmi sa 21 bodom, Karlsrue deseti sa 18. Fortuna na 12. mestu sakupila je 16, koliko i 13. Dinamo. Poslednja tri mesta zauzimaju Holštajn Kil, Sandhauzen i Ingolštat.