Herta grabi ka opstanku, Radonjić asistent

Maja Hitij/Getty Images

Fudbaleri Herte pobedili su Šalke na gostovanju u zaostaloj utakmici 31. kola Bundeslige rezultatom 2:1 i napravili krupan korak ka opstanku u eliti.

Uoči poslednje dve runde, klub iz Berlina na 13. poziciji ima 34 boda, tri više od Arminije Bilefeld i mesta koje vodi u plej-aut, a pet u odnosu na pretposlednji Keln. Šalke je odavno ispao u Cvajtu, pošto je zakucan za dno sa svega 13 poena.

Ekipa iz Gelzenkirhena povela je preko Harita u šestom minutu, ali su gosti poravnali već u 19. pogotkom Bojate.

Rezultat 1:1 ostao je na snazi do 74, kada je Ngankam doneo tri boda Herti. Velike zasluge za to idu i srpskog reprezentativcu Nemanji Radonjiću, koji je asistirao kod odlučujućeg gola. Nekadašnji igrač Crvene zvezde ponovo je bio starter i na terenu je proveo 89 minuta.

U istom minutu, sastav iz glavnog grada ostao je sa desetoricom na terenu, zbog isključenja Lukebakija, ali to nije utialo na konačan ishod.

Herta u sledećoj rundi dočekuje Keln. Šalke će ugostiti Ajntraht.