Het-trik Holanda u Kupu Nemačke

Bundesliga 7. avg 202122:36 0 komentara
Alexander Scheuber/Getty Images

Erling Holand je sjajno otvorio novu takmičarku sezonu. Norvežanin je postigao het-trik u pobedi Borusije iz Dortmunda protiv Vena 3:0 u prvom kolu Kupa Nemačke.

Milioneri su sav posao protiv člana treće lige Nemačke završili u pet minuta prvog poluvremena. Holand je pogodio prvo na asistenciju Rojsa u 26. minutu, a onda je pet minuta kasnije bio precizan i sa penala. Konačan rezultat sjajni špic je postavio u 51. minutu.

Lajpcig je na gostovanju Sandhauzenu postigao četiri gola. Mrežu domaćina načeo je Orban, drugi gol je delo Hajdare, treći Enkunkua, a tačku na ubedljiv trijumf je stavio Soboslaj.

U ostalim mečevima ostvareni su sledeći rezultati: Dinamo – Štutgart 0:6, Grejfsvald – Augzburg 2:4, Lokomotiva Lajpcig – Bajer Leverkuzen 0:3, Nordešted – Hanover 0:4, Osnabrik – Verder 2:0, Veih 08 – Kil 2:4 posle produžetka, Bajrojt – Arminija 3:6, Vupertal – Bohum 1:2 posle produžetka, Babelzberg – Grojterfirt 3:2 posle penala, Magdeburg – Sent Pauli 2:3, Ulm – Ninberg 0:1.