Het-trik Levandovskog, Kostić nosi Ajntraht ka Ligi šampiona

Bundesliga 20. mar. 202117:25 > 17:322 komentara
REUTERS/Kai Pfaffenbach

Robert Levandovski igra sezonu iz snova. Najbolji igrač sveta u 2020. godini postigao je het-trik protiv Štutgarta i bio najzaslužniji za pobedu Bajerna 4:0 u 26. kolu Bundeslige.

Bavarci su sve dileme rešili u samo pet minuta prvog poluvremena. Levandovski je u 18. minutu pogodio na asistenciju Gnabrija. Samo četiri minuta kasnije Gnabri pogađa za 2:0, a u 23. Levandovski vodi aktuelne prvake Evrope na 3:0. Tačku Poljak stavlja u 39. minutu, svojim 35 golom u šampionatu. Izvesno je da je već obezbedio „Zlatnu kopačku“.

povezane vesti

Uspeh Bajerna još više dobija na značaju ako se zna da su od 12 minuta bili sa igračem manje, jer je direktan crveni dobio kanadski reprezentativac Dejvis. Na tabeli Bavarci sada imaju 61 bod, četiri više od drugoplasiranog Lajpciga.

Selektora reprezentacije Srbije Dragana Stojkovića obradovaće još jedna sjajna partija Filipa Kostića. Krilni napadač Ajntrahta imao je gol i asistenciju u pobedi njegovog tima protiv Union Berlina od 5:2. Pored njega precizni za domaće bili su Andre Silva dva puta, dok je autogol postigao Andrih. Tačku na pobedu u finišu stavio je Zuber. Oba pogotka za tim iz glavnog grada Nemačke dao je Kruze.

Igrao je za Ajntraht od početka meča i Luka Jović, ali bez zapaženijeg učinka. Zamenjen je u 77. minutu. Tim iz Frankfurta se učvrstio na četvrtom mestu, koje vodi u Ligu šampiona. Imaju sada 47 bodova, četiri više od petoplasiranog Dortmunda.

Podela bodova viđena je Kelnu u duelu između domaćeg tima i pomenute Borusije iz Dortmunda 2:2. Gosti su poveli već u trećem minutu preko Holanda, ali su Duda sa penala i Jakobs doneli domaćinu preokret. Ipak Holand svojim drugim golom donosi bod Dortmundu.

Na trećem mestu se učvrstio Volfsburg. Vukovi su na gostovanju savladali Verder 2:1. Poveli su autogolom Sargenta, a na 2:0 povisio je Veghorst. Poraz domaćina ublažio je Mohvlad u finišu prvog poluvremena.