Ista meta isto odstojanje: Po bod Bajernu i RB Lajpcigu

Bundesliga 20. jan 202322:39 0 komentara
REUTERS/Annegret Hilse

U derbiju prvog kola u nastavku Bundeslige, duelu dve od tri prvoplaisrane ekipe RB Lajpcig i Bajern podelili su bodove odigravši 1:1.

Teško je reći ko je zadovoljniji ovim bodom. Možda Bajern jer je ipak ostao neporažen na terenu jednog od glavnih rivala za titulu. Mada, opet sa druge strane Bajern je vodio, a RB Lajpcig izjednačio i tako stigao do boda, tako da možda i domaćinu pripao bod slađeg ukusa.

A opet iako je RB Lajpcig bio konkretniji u prvom poluvremenu, Bajern je postigao dva gola. Prvi Leona Gorecke u 30. minutu nije priznat, pošto je na asistenciju VAR poništen zbog ofsajda. Drugi sedam minuta kasnije jeste a strelac je bio Čupo-Moting.

Bajern je na veliki odmor otišao sa minimalnim kapitalom, iako mu je to bio jedini šut na protivnički gol u tom periodu. Lajpcig je ipak zasluženo došao do izjednačenja preko Halsteberga u 52. minutu. Ispostavilo se da je to na kraju bio konačan rezultat, a vreme će pokazati ko će izvući veće koristi od njega.