Jovetić asistencijom obeležio povratak u prvu postavu Herte

Bundesliga 4. feb 202222:38 > 22:40
Stevan Jovetić Herta Berlin Hertha
Print Screen/Sport Klub (Stevan Jovetić)

Fudbaleri Herte i Bohuma igrali su nerešeno 1:1 u prvoj utakmici 21. kola Bundeslige. Meč je obeležio povratak Stevana Jovetića u startu postavu domaćeg tima.

Povezane vesti

Reprezentativac Crne Gore je pre dve nedelje, u duelu sa šampionom Bajernom, odigrao prvih dvesetak minuta, nakon povrede koju je doživeo sredinom decembra i četiri propuštene utakmice.

Oporavljeni Stevan Jovetić sad je prvi put bio starter u 2022. godini  i u 23. minutu je upisao prvu asistenciju. Odlično je izveo prekid i omogućio Alžircu Belfoldilu da dovede Hertu u vođstvo.

Domaćem timu zasluženo je pripalo prvo poluvreme, ali na samom početku drugih 45 minuta gosti iz Bohuma stižu do izjednačenja. Strelac je u 48. minutu bio Sebastijan Polter, koji je na poluvremenu zamenio nekadašnjeg fudbalera Partizana Japanca Asana. Ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat – 1:1.

Ceo meč za Bohum odigrao je nekadašnji mladi reprezentativac Srbije Miloš Pantović.

Herta je propustila priliku da pobedom preskoči rivala na tabeli. Ovako, Bohum ostaje na 11. mestu sa 25 bodova, Herta je stepenik niže sa dva boda manje.