Jovetićev pogodak za bod Herte, Modest dvostruki strelac

Bundesliga 7. nov. 202119:23 > 21:39
Boris Streubel/Getty Images

Gol Stevana Jovetića u 42. minutu Herti iz Berlina nije bio dovoljan da savlada Bajer iz Leverkuzena. Gosti su u 90. minutu izjednačili i odneli bod iz glavnog grada Nemačke.

Prva šansa na meču viđena je u 25. minutu kada je Serdar prošao nekoliko igrača Bajera, ali mu je golman Hradecki sjajno odbranio. Ono što nije uradio Serdar, jeste Jovetić 17 minuta kasnije.

povezane vesti

Sjajno je natrčao na loptu u šesnaestercu Leverkuzena i golom u rašlje doveo Hertu u vođstvo. Crnogorskom reprezentativcu je ovo drugi gol u elitnom nemačkom takmičenju. Prvi je postigao još 15. avgusta u porazu od Kelna.

U nastavku meča Rihter je u 64. minutu mogao da duplira prednost Berlinaca, ali je iz peterca promašio ceo gol. Od tog trenutka konce su preuzeli favorizovani gosti. Šanse su propustili Adli i Demirbraj i delovalo je da će ostati 1:0. Međutim, u 90. minutu se najbolje snalazi Andrih i donosi bod svojoj ekipi.

Leverkuzen je trenutno šesti na tabeli sa 17 bodova, dok je Herta sa dva boda manja na 11. poziciji.

Keln i Union Berlin u izuzetno interesantnom duelu podelili su bodove – 2:2.

Jarčevi su poveli već u 7. minutu golom Modest, ali su gosti preokrenuli iz prestonice na odmor otišli sa vođstvom.

Norvežanin Rierson je izjednačio u 9. minutu, a Promel je u nadoknadi doneo prednost Union Berlinu. Ipak, iskusni Modest je pogotkom u 86. minutu doneo bod svom timu. Francuzu je to bio osmi gol u 11. mečeva u prvenstvu.

Keln u sledećem kolu gostuje Majncu, Union očekuje gradski derbi sa Hertom.