Kalajdžić doneo pobedu Švabama, Augzburg blizu provalije

Bundesliga 7. maj 202122:38 0 komentara
Saša Kalajdžić
Matthias Hangst/Getty Images

Odigran je prvi meč 32. kola Bundeslige. Štutgart je na svom terenu savladao Augzburg 2:1.

Ovaj meč nije imao naročiti rezultatski značaj za Štutgart. Švabe bi praktično i bodom prebrinule sve brige oko opstanka. Sa druge strane gostima gori pod nogama i njima su tri boda bila mnogo potrebnija.

Ipak, to nije sprečilo domaćina da igra svoju utakmicu i već od 11. minuta dolazi do vođstva preko Forstera. Asistent je bio Saša Kalajdžić junak ovog meča. Štutgart je imao vođstvo do 59. minuta a onda je Niderlehner doneo izjednačenje.

Radost gostiju i nada da bi mogli do pobede trajala je svega 15 minuta. Do trenutka kada je Kalajdžić zatresao mrežu za novo vođstvo Štutgarta, a ispostaviće se i za pobedu.

Švabe su devete na tabeli sa 42 boda, dok je Augzburg 13. sa 33 boda i ima samo tri boda više od 16. Arminije koja je na poziciji koja vodi u baraž za opstanak, a četiri do Kelna koji je u zoni direktnog ispadanja. Uz to Augzburg ima utakmicu više.