Kiks Lajpciga: Nagelsmana njegovi ukočili u trci za Bajernom

Bundesliga 16. apr. 202122:51 > 23:09
Julian Nagelsman
REUTERS/Annegret Hilse

Fudbaleri Lajpciga odigrali su na svom terenu samo nerešeno 0:0 sa ekipom Hofenhajma u prvom meču 29. kola Bundeslige.

Bundesliga

Ekipa Julijana Nagelsmana tako je propustila veliku priliku da se približi šampionu Bajernu na samo dva boda zaostatka.

Međutim, u toj nameri ih je zaustavio bivši klub ovog mladog i izuzetno cenjenog trenera (33 godine).

Hofenhajm je imao svoj motiv, jer je za razliku od prošle sezone kad je bio šesti i izborio plasman u Ligu Evrope (igrao sa Zvezdom u grupi), ove sezone došao u situaciju da strepi za ostanak i ovaj bod mu svakako mnogo znači.

Istina, mogao je Lajpcig do pobede u 96. minutu kad je gol postigao Danac Jusuf Poulsen, ali je nakon konsultacije VAR utvrđeno da je prethodno igrao rukom i pogodak je poništen.

Za Hofenhajm je u drugom poluvremenu zaigirao i srpski reprezentativac Mijat Gaćinović.

Lajpcig sad sa utakmicom više ima 61 bod, četiri manje od Bajerna na vodećoj poziciji. Treći je Volfsburg sa 54, a treći Ajntraht sa 53 boda. Hofenhajm je na 11. mestu sa 32 boda.