Vamangituka x2 za pobedu Švaba, Bajer 3:0

Bundesliga 6. dec. 202017:47
silasvamangituka
Photo by Matthias Hangst/Getty Images

Posle četiri uzastopna remija i jednog poraza, fudbaleri Štutgarta napokon su došli do treće pobede u Bundesligi, pošto su u duelu desetog kola savladali Verder u Bremenu sa 2:1 (1:0). U drugom meču dana takođe su slavili gosti, Bajer je dobio Šalke sa 3:0.

U Bremenu su povele Švabe u 31. minutu golom Vamangituke, 21-godišnjaka iz Kinšase, nakon što je prekršaj napravio Čong. Nešto pre toga Verder je imao šansu preko Osake, ali sada se našao u zaostatku.

Voltemade je imao još jednu dobru priliku za izjednačenje domaćih, potom je i Štutgart mogao da duplira prednost Vamangituke i Forstera, da bi to i učinio u 91. minutu, strelac je bio upravo Vamangituka posle velike, komične greške odbrane domaćih.

Do kraja je Verder uspeo da ublaži poraz preko Selkea. Sada je ekipa iz Bremena 12. na tabeli sa 11 bodova, dok Štutgart ima 14 na osmoj poziciji.

Posle remija sa Hertom u prošlom kolu bez golova, Bajer se vratio navikama pobeđivanja, 3:0 u Gelzenkirhenu nad Šalkeom.

U desetom minutu Malik Tijav dao je autogol, a u nastavku je ekipa iz Leverkuzena potvrdila trijumf – u 67. minutu Baumgartlinger je dao gol glavom posle kornera Bejlija, da bi Šik u 78. minutu jako šutira sa ivice šesnaesterca posle dobrog dodavanja Amirija.

Prethodno je u 72. minutu Šalke promašio penal, Hradecki je odbranio udarac Skžibskog.

Bajer je drugi na tabeli sa 22 boda, jednim manje od vodećeg Bajerna, a Šalke je poslednji sa samo tri boda iz deset utakmica.