Asistencija u pobedi Orlova: Kostić kumovao rušenju Bajerna!

Bundesliga 20. feb 202117:28 > 17:34 1 komentar
REUTERS/Daniel Roland

Fudbaleri Ajntrahta pobedili su Bajern na svom terenu u derbiju 22. kola Bundeslige rezultatom 2:1 i upisali peti uzastopni trijumf u prvenstvu.

Ekipa iz Frankfurta odigrala je fantastično prvo poluvreme duela protiv šampiona Nemačke i pogocima Daičija Kamade u 12. i Amina Junesa u 31. minutu stekli dvostruku prednost na velikom odmoru. Asistent kod gola Kamade bio je Filip Kostić, koji je odigrao izuzetno dobar meč.

Od starta je u timu Orlova bio i Luka Jović. Srpski napadač je lako mogao da donese domaćem timu i ubedljivije vođstvo do poluvremena, ali je Manuel Nojer fantastično reagovao na njegov udarac.

Imali su i Bavarci svoje prilike, pre svega preko Kingslija Komana koji je u četiri navrata pretio golu Kevina Trapa.

Ono što Francuz nije uspeo, jeste Robert Levandovski u 52. minutu. Poljak je iskoristio dodavanje Liroja Sanea u smanjio zaostatak. To na kraju nije bilo dovoljno da Bavarci do izbegnu treći poraz, iako su u potpunosti dominirali terenom u nastavku okršaja.

Tim Hansija Flika ostaje lider sa 49 bodova, pet više i meč više od drugoplasiranog Lajpciga. Sastav Adija Hitera zauzima četvrtu poziciju sa 42 poena, koliko ima i Volfsburg na trećoj.

Majnc je sa 2:1 dobio Borusiju u Mehengladbahu. Onisivio u 10. i Štoger u 86. minutu doneli su važnu pobedu gostima. Jedini gol za domaće dao je Štindl u 26. Menš je osmi na tabel sa 33, a Majnc 17. sa 17.

Štutgart je sa 1:0 savladao Keln na gostovanju, a jedini strelac bio je Saša Kalajdžić u 49. minutu. Švabe su 10. na tabeli sa 29 bodova, Jarčevi zauzimaju 14. poziciju sa 21.

Union Berlin je istim rezultatom dobio Frajburg, zahvaljujući pogotku Promela u 65. minutu. Ekipa iz glavnog grada zauzima osmo mesto sa 33 boda, Frajburg je deveti sa 3:1.