Kostić blistao – Ajntraht posle 0:2 napunio mrežu Bajera!

Bundesliga 12. dec 202119:27 0 komentara
Ajntraht Frankfurt, Kristijan Jakić, Filip Kostić
Matthias Hangst/Getty Images

Fudbaleri Ajntrahta pobedili su Bajer iz Leverkuzena 5:2 posle velikog preokreta u 15. kolu nemačke Bundeslige.

Još jednu odličnu partiuju u dresu domaćeg tima pružio je Filip Kostić iako se nije upisao u strelce, ali je srpski reprezentativac učestvovao gotovo kod svakog pogotka tima.

Aspirindžije su u Frankfurt doputovale posle tri uzastopna trijumfa u prvenstvu i u 22. minutu imale su dva gola prednosti zahvaljujući pogocima Partika Šika.

Češki reprezentativac je u 5. minutu savladao Kevina Trapa, a kada je ubrzo postigao i 12. gol u sezoni u 11 utakmica, šesti u poslednje dve u Bundesligi, malo ko je verovao da Ajntraht može do preokreta.

Ipak, Tuta je već u 23. minutu smanjio prednost ekipe iz Leverkuzena, a nakon poča časa igre bilo je 2:2 – strelac je bio Jesper Lindstrom.

U nastavku meča domaći su u potpunosti nadigrali Bajer. Obite N’Dika je u 50. minutu preokrenuo rezultat, a u strelce su se upisali još Hrvat Kristijan Jakić, kome je to bio prvi gol u sezoni, i Đibril Sou sjajnim udarcem u 76. minutu.

Bajer je treći sa 27 bodova i u sledećem kolu dočekuje Hofenhajm. Ajntraht je na deobi sedme pozicije sa 21 bodom. Njihov sledeći rival je Borusija u Menhengladbahu.