Kraj serije Levandovskog, Bajern do čela tabele u Firtu

Bundesliga 24. sep. 202122:29 > 23:28
Tomas Miler
Photo by Sebastian Widmann/Getty Images

Fudbaleri Minhenskog Bajerna u petak su u okviru šestog kola nemačke Bundeslige gostovali Grojter Firtu i došli do pobede rezultatom 3:1 (2:0), iako su za tri boda morali da se pomuče u drugom poluvremenu.

Bundesliga:

Ekipa Julijana Nagelsmana sada ima 16 bodova i na čelu je tabele sa tri boda prednosti i meč viška u odnosu na Volfzburg. Bila je ovo peta pobeda u nizu za tim iz Minhena. Grojter Firt je poslednji sa svega jednim osvojenim bodom.

Gosti su u vođstvo došli već u desetom minutu, a strelac je bio Tomas Miler koji je naleteo na loptu i preciznim udarcem matirao Sašu Buršerta. Bio je to drugi gol u sezoni za iskusnog „raumdojtera“.

Bio je to 218. gol u dresu Bajerna u Milerovoj karijeri, čime je izbio na treće mesto večne liste golgetera pretekavši Karla-Hajnca Rumenigea.

U 31. minutu bilo je 2:0 za devetostruke uzastopne šampione – Jošua Kimih je odlično šutirao posle asistencije Liroja Sanea i dupliorao vođstvo Bajerna.

Ipak, drugo poluvreme donosi problem za Bajern – francuski defanzivac Benžamen Pavar dobija direktan crveni karton za grub start blizu ivice šesnaesterca.

Međutim, Bajern nastavlja u snažnom ritmu i u 68. minutu je meč prakitčno rešen jer je 3:0, a autogol je postigoa Grisbek.

Do kraja meča Firt dolazi do utešnog gola – strelac je bio švajcarski napadač Sedrik Iten.

Hrvatski defanzivac Josip Stanišić u igru je ušao u samom finišu meča u redovima pobednika.

Bio je ovo prvi meč za poljskog napadača Roberta Levandovskog u kojem nije postigao pogodak posle impresivne serije od 19 utakmica. Poslednji put kada je „Leva“ igrao za Bajern i nije dao gol bio je 11. februar 2021. godine.

U narednom kolu Grojter Firt će na gostovanju u Kelnu pokušati da dođe do prve pobede, dok će Bajern na „Alijanc areni“ dočekati Ajntraht iz Frankfurta.

Mečeve Bundeslige pratite u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.

Pogledajte sve najzanimljivije momente sa meča koji se igrao u petak.