Krenula Cvajta: Paderborn slavio u 90+2, Fortuna u 84.

Bundesliga 27. jan 202320:37 0 komentara
Eibner-Pressefoto/Thomas Haesler via Guliver (David Kovnacki, Fortuna Diseldorf) Dawid Kownacki Fortuna Duesseldorf, 09. Fortuna Duesseldorf vs. 1. FC Magdeburg, Fussball, 2. Bundesliga, 18. Spieltag, Saison 2022/2023, 27.01.2023 DFB/DFL Regulations prohibit any use of Photographs as image sequences and/or quasi-video Fortuna Duesseldorf vs. 1. FC Magdeburg, Fussball, 2. Bundesliga, 18. Spieltag, Saison 2022/2023, 27.01.2023 Duesseldorf *** Volley attempt by Dawid Kownacki Fortuna Duesseldorf, 09 Fortuna Duesseldorf vs 1 FC Magdeburg, Football, 2 Bundesliga, 18 Spieltag, Saison 2022 2023, 27 01 2023 DFB DFL Regulations prohibit any use of Photographs as image sequences and or quasi video Fortuna Duesseldorf vs 1 FC Magdeburg, Football, 2 Bundesliga, 18 Spieltag, Saison 2022 2023, 27 01 2023 Duesseldorf Copyright: x Volleyversuch durch Dawid Kownacki (Fortuna Duesseldorf, 09). Fortuna Duesseldorf vs. 1. FC Magdeburg, Fussball, 2. Bund
Eibner-Pressefoto/Thomas Haesler via Guliver (David Kovnacki, Fortuna Diseldorf)

U prvim mečevima nakon zimske pauze fudbaleri Paderborna i Fortune zabeležili su pobede u 18. kola druge nemačke lige Cvajte.

Sve utakmice Bundeslige 1 i Bundeslige 2 (Cvajta) možete pratiti ekskluzivno na kanalima Sport Kluba, na SBB mreži i EON platformi.

Paderborn je gostovao u Karlsrueu i pobedio sa 1:0 golom svog najboljeg strelca Roberta Lajpeca u drugom minutu sudijske nadoknade vremena. Bio je to njegov osim pogodak u sezoni.

Još više uzbuđenja viđeno je u Diseldorfu gde je domaća Fortuna slavila protiv Magdeburga sa 3:2.

Najpre Poljak David Kovnacki nije iskoristio jedanesterac za Fortunu, da bi samo minut kasnije gosti poveli preko Morica-Bronija Kvartenga.

Do kraja prvog poluvremena Kovnacki (na slici) se iskupio i sa dva pogotka, u devetom i 34. minutu, preokrenuo rezultat, ali je u nastavku meča i Kvarteng postigao svoj drugi gol i u 59. minutu izjednačio na 2:2.

Ipak, u 84. minutu Šinta Karl Apelkamp postiže treći gol za Fortunu i za velika tri boda za domaći tim.

Rezultati: Karlsrue – Paderborn 0:1, Fortuna Diseldorf – Magdeburg 3:2. Ostali mečevi 18. kola na programu su u subotu i nedelju.