Kup Nemačke: Kramarić pogurao Hofenhajm, igrao i Gaćinović

Bundesliga 9. avg 202122:58 0 komentara
Mijat Gaćinović Hofenhajm TSG Hoffenheim DFB cup kup
Jurgen Fromme/picture-alliance/dpa/AP Images

U ponedeljak su odigrane poslednje četiri utakmice prvog kola DFB Kupa Nemačke. Pobede su ostvarili Borusija iz Menhengladbaha, Hofenhajm, Karlsrue i Ingolštad.

Borusija je kao gost na „Fric Valter“ stadionu savladala nekadašnjeg nemačkog velikana Kajzerslautern, koji je sad takmiči u trećoj ligi Nemačke. Jedini gol postigao je Lars Štindl u 11. minutu.

Hofenhajm je posle mnogo muka slavio kao gost u Kelnu protiv Viktorije. Domaćin, član treće lige Nemačke, dva puta je stizao prednost bundesligaša, ali je Hofenhajm na kraju prošao u drugo kolo golom Andreja Kramarića na početku drugog produžetka. Hrvatski internacionalac prethodno je bio strelac i u 27. minutu iz jedanesterca.

Za Hofenhajm je u produžetku zaigrao i srpski reprezentativac Mijat Gaćinović.

Rezultati mečeva prvog kola DFB Kupa Nemačke igranih u ponedeljak: Viktorija Keln – Hofenhajm 2:3 (pp), Kajzerslautern – Borusija Menhengladbah 0:1, Sportfrojnd Lote – Karlsrue 1:4, Ingolštad – Aue 2:1 (vodeći gol za domaći tim postigao Filip Bilbija).