Lajpcig drži korak sa Bajernom

Bundesliga 19. mar 202122:22 0 komentara
REUTERS/Ina Fassbender

Lajpcig i dalje preti Bajernu u borbi za titulu u Bundesligi. Na gostovanju su savladali Arminiju iz Bilefelda 1:0 u prvom meču 26. kola i prišli na bod minusa Bavarcima, istina sa utakmicom više u odnosu na branioca trona.

Prvo poluvreme proteklo je u totalnoj ofanzivi Lajpciga. Uputili su čak 11 šuteva ka golu rivala. Najbolje šanse propustili su Forsberg i Sabicer, a Nkunku je u poslednjem minutu prvog dela pogodio prečku. Na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

Nije to pokolebalo igrače Lajpciga. Samo što se krenulo sa centra u drugom delu, dolaze do vođstva. Dani Olmo pronalazi Sabicera, koji je poslao loptu u praznu mrežu za vođstvo gostiju. Nije to ni na koji način promenilo odnos snagu na terenu.

Lajpcig je dominirao. Velike šanse su promašili Hvang, Halstenberg i Nkunku, ali je ostalo na kraju 1:0.

Sada Lajpcig na drugom mestu ima 57 bodova, dok je Arminija na 15. mestu sa 22 poena. Imaju samo bod više od Herte, koja se nalazi u zoni ispadanja.