Lajpcig propustio priliku, fijasko Borusije u Menhengladbahu

Bundesliga 19. dec. 202017:301 komentar
Maja Hitij Getty Images

Fudbaleri Lajpciga osvojili su samo bod u meču 13. kola Bundeslige protiv Kelna. Duel na 'Red Bul Areni' završen je bez golova.

Imali su domaći inicijativu od početka, pa su se obradovali već u trećem minutu. Ipak, posle konsultacije VAR, sudija je odlučio da poništi gol Ajdare zbog ofsajda. Lajpcig je do kraja utakmice uputio dvocifren broj šuteva ka golu rivala, ali nije mogao do gola.

Ekipa Julijana Nagelsmana trenutno je druga sa 28 bodova, koliko ima i vodeći Bajer, koji u subotu uveče igra derbi protiv Bajerna. Keln je na 15. poziciji sa 11.

Borusija je u Menhengladbahu izgubila od Hofenhajma 2:1.

Poveli su domaći u 34. minutu, kada je Stindl bio precizan sa bele tačke. U drugom poluvremenu Hofenhajm je preuzeo inicijativu, pa je preko Kramarića došao do izjednačenja u 75. minutu.

Uskoro je sve krenulo nizbrdo za domaće. U 79. je Tiram dobio direktan crveni karton zbog nesporstskog ponašanja – pljunuo je Poša, koji je zaradio žuti karton. Hofenhajm je do preokreta došao u 86. minutu, kada se u strelce upisao Sesenjon.

Borusija je poražena posle tri uzastopna remija i trenutno je na osmom mestu sa 18 odova. Hofenhajm je prekinuo niz od dva poraza i nalazi se na 11. mestu.

Ajntraht je savladao Augsburg sa 2:0, Verder je slavio protiv Majnca 1:0, dok je Arminia pobedila Šalke 1:0.