Lajpcig u LŠ, Štutgart opstao u 92. minutu, Herta u baražu

Bundesliga 14. maj 202217:39 > 17:48
Guliver

Neverovatan rasplet u borbi za opstanak, Herta će morati u doigravanje, Štutgart se spasao golom u 92. minutu protiv Kelna.

Lajpcig se kockao, ali je na kraju obezbedio četvrto mesto i plasman u Ligu šampiona. Pored njih, Nemačku će u eliti naredne sezone predstavljati šampion Bajern Minhen, kao i Dortmund i Leverkuzen.

Lajpcig je odigrao nerešeno na gostovanju Arminiji u Bilefeldu – 1:1, a do boda koji im je garantovao plasman u LŠ došli su tek u trećem minutu nadoknade kad je pogodio Orban. Prethodno je domaće u vođstvo doveo sera u 70. minutu. Da je Lajpcig poražen, šansi bi imao Frajburg, koji je u toj varijanti pobedom mogao da ih pretekne na četvrtom mestu.

Na kraju, Frajburg je Bundesligu završio kao šestoplasirani, s obzirom da je poražen od Bajera u Leverkuzenu sa 2:1. Alario je doveo domaće u vođstvo u 54. minutu, izjednačio je Haberer u 88, a pobedu timu iz Leverkuzena doneo je Palasios u sedmom minutu nadoknade.

Pored Frajburga u Ligi Evrope igraće i Union Berlin, koji je slavio trijumf protiv Bohuma – 3:2. Domaći su brzo stekli dva gola viška, golovima Promela u 5. i Avonijia iz penala u 25. minutu. Zoler i Loven su doneli izjednačenje gostima, ali su Berlinci slavili pogotkom Avonijia, ovoga puta iz igre u 89. minutu.

Drame je bilo u donjem domu, na kraju Herta će u baraž, a Štutgart je stigao do direktnog opstanka u Bundesligi. I to golom u 92. minutu, u duelu protiv Kelna – 2:1. Prethodno je Kalajdžić promašio jedanaesterac, ali se odmah iskupio, odbitak je poslao u mrežu Jarčeva u 12. minutu. Modeste je doneo izjendačenje Kelnu, a taj rezultat bio je ektuelan sve dok erupciju oduševljenja nije izazao pogodak Enda u nadoknadi.

Štutgartu je bio potreban i poraz Herte u Dortmundu. Na kraju se to i dogodilo, iako su Berlinci pogotkom Belfodila od 18. minuta vodili. Golom iz jedanaesterca u 68. minutu Holand se oprostio od navijača Dortmunda, a preokret Milionerima doneo je Mukoko u 84. minutu.