RB Lajpcigu derbi, slave Ajntraht i Šalke, Union posustaje

Bundesliga 9. nov 202222:29 0 komentara
Ajntraht Randal Kolo Muani Eintracht Frankfurt, Goal celebration 09.11.2022, Fussball Bundesliga, Eintracht Frankfurt - TSG 1899 Hoffenheim, emonline, emspor, v.l., Torjubel zum 2:0 dur
HMB Media via Guliver image

Fudbaleri RB Lajpciga, Ajntrahta iz Frankfurta i Šalkea zabeležili su pobede u mečevima 14. kola Bundeslige.

Bundesliga

Po tabeli derbi je igran u Lajpcigu gde je gostovao ove sezone veoma dobar tim Frajburga, uoči ovog meča drugoplasirani na tabeli Bundeslige iza šampiona Bajerna.

Domaći Red Bul imao je mnogo više od igre u prvih 45 minuta, stvorio je i nekoliko prilika, ali su se igrači Frajburga dobro branili na čelu sa odličnim golmanom Holanđaninom Markom Flekenom.

Ista slika i na početku drugog poluvremena, domaći tim krenuo je u ofanzivu, golman gostiju je sve branio, ali je onda u samo dva minuta „francuska veza“ u domaćem timu primorala odbranu Frajburgu da dva puta kapitulira. U 55. minutu najpre je Enkunku pogodio prečku, a Simaken zakucao loptu u mrežu, da bi minut kasnije Enkunku uspešno realizovao brzu akciju i proigravanje Mađara Soboslaja.

U 66. minutu defanzivac gostujućeg tima Lukas Kibler smanjio je rezultat na efektan način. Međutim, u 77. minutu oboren je Enkunku, a Šveđanin Emil Forsberg uspešno je realizovao penal i vratio ekipi Marka Rozea dva gola prednosti za petu uzastopnu pobedu u svim takmičenjima – 3:1.

(RB Lajpcig - Frajburg) Leipzig SC Freiburg emspor, v l Ritsu Doan Freiburg, 42 , Dominik Szoboszlai Leipzig, 17 duel 09.11.2022, xtgx, Fussball 1. Bundesliga, RB Leipzig - SC Freiburg emspor, v.l. Ritsu Doan (Freiburg, 42), Dominik Szobo
Guliver image (RB Lajpcig – Frajburg)

U Frankfurtu je nakon prvog poluvremena viđeno čak četiri gola. Ajntraht je već u osmom minutu imao dva gola prednosti, strelci su bili Mohamet Sou i Randal Kolo Muani. Ovaj drugi je u 29. minutu asistirao Eriku Ebimbeu za u tom trenutku nedostižnih 3:0.

Gosti iz Hofenhajma uspeli da smanje prednost Ajntrahta i na odmor se otišlo sa rezultatom 3:1, da bi na samom početku drugog poluvremena turski defanzivac Ozan Kabak smanjio na 2:3.

Ipak domaći tim u 56. minutu stiže do četvrtog pogotka, strelac je nakon asistencije Kola Muanija bio Danac Jasper Lindstrom – 4:2

(Mario Gece iz Ajntrahta i Muhamed Damar iz Hofenhajma) Mario Götze Eintracht Frankfurt, 27 gegen Muhammed Damar TSG Hoffenheim, Eintracht Frankfurt - TSG Hoffenheim, 1. FBL Hackentrick von Mario Götze (Eintracht Frankfurt, 27) gegen Muhammed Damar
Guliver image (Mario Gece iz Ajntrahta i Muhamed Damar iz Hofenhajma)

Kiša golova viđena je i u prvom poluvremenu u Berlinu gde su ekipe Uniona i Augzburg igrale nerešeno 2:2, što je na kraju bio i konačan rezultat.

Posrnuli Šalke je nakon šest uzastopnih poraza zabeležio pobedu, prvu još od početka septembra. Strelac je bio 34-godišnji veteran Simon Terode.

Guliver image (Simon Terode slavi vođstvo Šalkea) Torschuetze Simon TERODDE (GE) juebelt ueber sein Tor zum 1:0 fuer den FC Schalke 04, Jubel, jubeln, jubelnd, Freude, ch
Guliver image (Simon Terode slavi vođstvo Šalkea)

Ranije tokom dana u lokalnom derbiju u Kelnu slavili su gosti iz Leverkuzena sa 2:1.

Rezultati i strelci: Union Berlin – Augsburg 2:2 (Beker 7, Behrens 22 – Niederlehner 9, 39), Ajntraht Frankfurt – Hofenhajm 4:2 (Sou 6, Kolo Muani 8, Ebimbe 29, Lindstrom 56 – Baumgartner 38, Kabak 48), RB Lajpcig – Frajburg 3:1 (Simakan 55, Enkunku 56, Forsberg 77 penal – Kibler 66), Šalke – Majns 1:0 (Terode 10), Keln – Bajer Leverkuzen 1:2 (Šmit 30 – Amiri 65, Dijabi 71).

Sve utakmice Bundeslige 1 i Bundeslige 2 (Cvajta) možete pratiti ekskluzivno na kanalima Sport Kluba, na SBB mreži i EON platformi.