Leva sustigao Gerdov rekord, Ajntraht „beži“ od LŠ

Bundesliga 15. maj 202117:26 > 18:10 0 komentara
Getty Image/Pool / Pool

Fudbaleri minhenskog Bajerna remizirali su sa Frajburgom na strani 2:2, u meču 33. kola Bundeslige koji je obeležio Robert Levandovski. Napadač Bavaraca upisao je 40. gol u prvenstvu ove sezone i tako izjednačio rekord Gerda Milera star čak 49 godina!

Igrao se 26. minut kada je fantastični Poljak pogodio iz jedanaesterca i ušao u istoriju nemačkog fudbala. U poslednjoj rundi će imati priliku da nadmaši čuvenog Gerda i pomeri lestvicu sa brojem golova u jednoj sezoni Bundeslige.

Dobro raspoloženje u taboru višestrukog šampiona pokvarilo se samo tri minuta kasnije kada je Frajburg došao do izjednačenja zahvaljujući Guldeu.

Novu prednost Bavarcima vratio je Liroj Sane u 53, da bi bod domaćima doneo Ginter u 81. minutu.

Bajern je lider prvenstva sa 75 bodova. Frajburg je 10. sa 45.

Ajntraht Frankfurt je iznenađujućim porazom od prežaljenog Šalkea (4:3) sveo šanse za plasman u Ligu šampiona na minimum. Orlovi poslednje kolo čekaju na petom mestu sa 57 bodova, jednim manje od Borusije Dortmund, a tri u odnosu na Volfsburg, uz utakmicu više od oba rivala.

Huntelar u 15, Idrizi u 52, Flik u 60. i Hop u 64. pogađali su slavlje ekipe iz Gelzenkirhena, koja je upisala tek treću pobedu u sezoni i ostaje zakucana za dno sa 16 poena.

Strelci za Ajntraht bili su Andre Silva u 29. i 72. i Endika u 51. minutu.

Augzburg je kod kuće dobio Verder sa 2:0 i napravio veliki korak ka opstanku. Augzburg na 14. mestu ima 33 boda, dok je Verder sada 16. sa 31.

Domaći su od 13. minuta i isključenja Vargasa igrali sa desetoricom, zatim su bez jednog igrača ostali i gosti zbog crvenog kartona Grosa u 49. minutu, pa je praktično celo drugo poluvreme igrano 10 na 10.

U takvom odnosu snaga, Augzburg se bolje snašao i preko Kedire u 57. i Kaliđurija iz penala u 90. upisao važan trijumf.

Bajer Leverkuzen je remizirao kod kuće s Union Berlinom 1:1. Virc je doveo Farmaceute do prednosti u 27, da bi bod gostima doneo Pohjanpalo u 72.

Bajer je šesti sa 52 poena. Union Berlin sedmi sa 47.

Štutgart je kao gosti dobio Borusiju Menhengladbah sa 2:1. Menš je poveo pogotkom Štindla u 45, ali su Švabe preokrenule golovima Endoa u 72. i Kalajdžića u 77. minutu.

Štutgart je deveti na tabeli sa 45 bodova. Borusija je osma sa 46.

Isti rezultat viđen je u duelu Arminije i Hofenhajma. Kramarić je bio strelac za goste u petom, a Foglsamer u 23. za domaće.

Tim iz Bilefelda popeo se an 15. poziciju sa 32 boda. Hof je 11. sa 40.

Okršaj Herte i Kelna završen je bez golova. Herta je 13. sa 35 poena, Keln je 17. sa 30.