Levandovski: Igrali smo našu igru, a rezultat sve govori

Robert Lewandowski, Robert Levandovski, Bajern Minhen
Lukas Schulze/Getty Images

Fudbaleri Bajerna iz Minhena zablistali su u Leverkuzenu i u derbiju osmog kola Bundeslige demolirali su Bajer 5:1.

Gosti su četiri od pet pogodaka postigli u razmaku od 30. do 37. minuta i poslali jasnu poruku rivalima u borbi za titulu.

Zvuči pomalo čudno kad postignete pet pogodaka, ali danas smo u prvom poluvremenu mogli da imamo šest ili sedam pogodaka prednosti,“ rekao je trener Bavaraca Julian Nagelsman.

Povezane vesti

Goleadu na Baj areni započeo je Robert Levandovski u 4. minutu, a sjajni napadač je posle pola časa igre duplirao prednost Bavaraca.

„Bilo je jasno nakon 45 minuta da tri boda odlaze u Minhen. Znali smo da ćemo od početka morati da igramo naš fudbal, a rezultat pokazuje koliko smo dobro igrali,“ dodao je Levandovski.

Poljski reprezentativac je ove sezone postigao devet golova i sa Erlingom Holandom iz Borusije Dortmund deli prvo mesto na listi strelaca. Interesantan je i podatak da je Leva postigao dva ili više gola u 73 različite utakmice Bundeslige. Ispred njega je samo Gerd Miler sa 87.

Trener Bajera Herardo Seoane nije imao šta da zameri svojim momcima.

Bajern nam je pokazao zašto je najbolja ekipa u Nemačkoj i jedna od najboljih u Evropi,“ poručio je.

Aktuelni šampion je sa 29 postignutih golova posle osam kola izjednačio rekord lige postavljen u sezoni 19776/77.

Bavarci su lideri Bundeslige sa 19 bodova, Dortmund ima jedan manje, a Bajer i Frajburg po 16.