Liga šampiona na vidiku: Frajburg uz 7+ slavio u Zinshajmu

Bundesliga 30. apr 202220:29 0 komentara
Frajburg
Guliver Image

Fudbaleri Frajburga ostali su u konkurenciji za plasman u Ligu šampiona, pošto su u meču 32. kola savladali u gostima Hofenhajm 4:3.

Fantastičan meč viđen je u Zinshajmu. Čak sedam golova, dosta preokreta i na kraju slavlje gostiju. Frajburg je odneo sva tri boda i zaseo na deobu trećeg mesta, koje vodi u Ligu šampiona.

Poveli su gosti golom Salaija u 23. minutu. Međutim, devet minuta kasnije Andrej Kramarić odgovora četvrtim golom u šampionatu. A onda je hrvatski reprezentativac bio asistent Stileru u 49. minutu za preokret i vođstvo 2:1.

Ipak, već u sledećem napadu Ginter donosi izjednačenje. Novi preokret, pošto je u 70. minutu Holer zatresao mrežu i doneo drugo vođstvo Frajburgu 3:2. Put ka pobedi trasirao je Jeong Vu-Jeong u 73. minutu.

Da gostima finiš ne bude lagan pobrinuo se Rudi koji je u 84. minutu smanjio na 4:3. Ipak, to je bio konačan rezultat i bodovi su otišli u Frajburg.