Lud finiš i pobeda Dortmunda protiv Hofenhajma

Bundesliga 27. avg. 202122:28 > 22:30
REUTERS/Daniel Roland

Treće kolo Bundeslige u petak je otvoreno pobedom Borusije Dortmund protiv Hofenhajma.

Na Signal iduana parku, Hofenhajm navijačima domaćih priredio pravu dramu u finišu meča, ali je Borusija ipak uspela da dođe do pobede rezultatom 3:2.

Meč su u jakom tempu počela oba tima, u prvih desetak minuta Borusija je uputila nekoliko dobrih šuteva ka golu rivala, a gosti su „počašćeni“ sa tri žuta kartona u prvih 20 minuta.

Golova nije bilo tokom prvog poluvremena, a Dortmund je poveo nakon samo četiri minuta igre u nastavku. Strelac je bio Đovani Rejna na dodavanje Džuda Belingama.

Usledilo je nekoliko odličnih napada Hofenhajma koji su krunisani golom Baumgartnera u 61. minutu, ali nepunih osam minuta kasnije Dortmundov tinejdžer i sam se upisao u strelce.

Dortmund je tako ponovo došao do vođstva nakon koga je propustio nekoliko dobrih prilika da dođe do dva gola prednosti.

Kazna je stigla u vidu gola Dabura u 90. minutu nakon dobrog kornera, ali radost gostiju nije trajala ni 60 sekundi.

Čim se krenulo sa centra, Dortmund se našao u odličnoj prilici, golman gostiju Bauman je odbranio dva šuta, ali Holanda nije mogao da zaustavi i domaći su došli do nove prednosti.

Borusija ima dve pobde iz tri utakmice, Hofenhajm je doživeo prvi poraz.

Mijat Gaćinović ušao je u igru u 70. minutu, Andrej Kramarić odigrao je ceo meč.