Luka Jović postigao dva gola i doneo pobedu Ajntrahtu!

Bundesliga 17. jan 202119:56 > 20:08 20 komentara
Luka Jović, Ajntraht
REUTERS/Kai Pfaffenbach

Fudbaleri Ajntrahta u 16. kolu nemačke Bundeslige pobedili su na svom terenu ekipu Šalkea rezultatom 3:1, a dvostruki strelac bio je Luka Jović.

Srpski reprezentativac je pre nekoliko dana iz madridskog Reala došao na pozajmicu u klub iz kojeg je u leto 2019. i otišao na Santijago Bernabeu i posle samo deset minuta provedenih na terenu u 72. minutu pogodio je mrežu gostiju.

Asistent je bio Filip Kostić, a Jović je sa šest metara loptu zakucao u Šalkeovu mrežu.

U drugom minutu nadoknade srpski napadač je posle solo akcije upisao i drugi gol.

Dvadesettrogodišnji fudbaler se prethodno u strelce upisao 18. novembra 2020. kada je bio postigao dva pogotka u pobedi reprezentacije Srbije protiv Rusije 5:0.

Poslednji gol za Real Madrid zabeležio je još 9. februara u trijumfu u gostima protiv Osasune 4:1.

Ajntraht je poveo u 28. minutu pogotkom Andrea Silve, ali je Šalke izjednačio već u sledećem napadu preko Metjua Houpa.

Poslednjih 20 minuta protekli su u znaku Jovića koji je već u prvoj utakmici potvrdio da će u nastavku sezone biti veliko pojačanje za ekipu koja je zabeležila četrti uzastopni trijumf i sa 26 bodova na deobi je šestog mesta.

Ceo meč za domaće odigrao je Filip Kostić koji je učestvovao kod oba pogotka.

Svih 90 minuta na terenu je bio i defanzivac Šalkea Matija Nastasić. Ekipa iz Gelzenkirhena je poslednja sa sedam bodova, koliko ima i Majnc.