Magdeburg pokorio Hamburg, Darmštad čuva vrh

Rikman Magdeburg
Guliver image

Za iznenađenje 13. kola Cvajte postarali se se fudbaleri Magdeburga. Sa 3:2 pobedili su HSV, na hamburškom Volkspark stadionu.

U sjajnom ambijentu, pred 55.000 ljudi, gosti su dominirali od početka meča.

Povezano

Poveli su u 11. minutu, u režiji El Hankurija. Početkom nastavka, na semaforu je već bilo 0:2, pogodio je Atik, na asistenciju Pićinija. Gol vredan nade za HSV i 1:2 postigao je Konigsdofer, u 58. minutu. Isti fudbaler, već u sledećem napadu, zatresao je mrežu gostiju, ali ne i izjednačio rezultat. Na asistenciju VAR sobe, gol je poništen…

U finišu, gol sa obe strane, za konačnih 2:3. Najpre je Rikman obezbedio Magdeburgu sigurnu pobedu, potom i Sane donekle sačuvao obraz dojučerašnjeg lidera Cvajte.

Vodeći Darmštad remizirao je na svom Merk stadionu protiv Holštajn Kila (1:1). Prednost gostujućeg tima, stečenu golom Skribskog, posle odmora anulirao je Bader.

Remi bez golova sa Braunšvajgom ostavio je Paderborn na drugom mestu.

Istovetnim rezultatom okončan je i meč Nirnberga i Hanovera.

Najveći skok na tabeli zabeležio je Hajdenhajm. Pobedom nad Grojter firtom (3:1), smestio se na poziciju tik iza vodećeg trija.

U poslednjoj utakmici nedeljnog programa, Fortuna je u gostima sa 2:0 trijumfovala nad Karlsrueom.

Siguran na gostujućem terenu bio je i Kajzerslautern (2:0). Do tri boda stigao je u Roštoku, u režiji dvostrukom strelca, Amerikanca Terensa Bojda.

Zanimljivo je bilo u duelu Regenzburga i Sandhauzena (2:1). Domaći tim stigao je do pobede golom Danca Andreasa Albersa.