Majnc šokirao Lajpcig, Kostić i Jović strelci u pobedi

Bundesliga 23. jan 202117:25 8 komentara
Filip Kostić, Luka Jović, Ajntraht
Reuters/Kai Pfaffenbach

U popodnevnim subotnjim mečevima 18. kola Bundeslige Majnc je šokirao Lajpcig, a Ajntraht je dominirao na gostovanju Arminiji uz golove Filipa Kostića i Luke Jovića.

Pretposlednja ekipa Majnca savladala je na svom terenu Lajpcig rezultatom 3:2.

Dva puta je Lajpcig imao prednost u prvom poluvremenu, prvo preko Adamsa a zatim i golom Halstenberga. Oba puta stizali su domaći zaostatak golovima Niakate.

Gol odluke postignut je u 50. minutu, a strelac je bio Bareiro.

Ajntraht je bio ubedljiv na gostovanju Arminiji i slavio je rezultatom 5:1.

Gosti su poveli uz dva brza gola – prvo je mrežu u 25. minutu zatresao Silva, a nepuna dva minuta kasnije i Filip Kostić. Kostić je u 33. minutu bio u ulozi asistenta, a Silva je dao drugi gol na meču.

Kordova je smanjio na 3:1 u 36. minutu, ali poništio je to autogolom Nilson u 51.

Za konačnih 5:1 u strelce se upisao Luka Jović u 75. minutu. Jović je u igru ušao samo devet minuta ranije. Joviću je ovo treći gol za sat i po igre u tri meča od povratka u Ajntraht.

Augzburg je savladao Union Berlin 2:1, Volfsburg je minimalcem slavio protiv Bajera, a Frajburg je sa 2:1 pobedio Štutgart.