Miler na svoj jubilej načeo, rekorder Leva dokusurio Vukove

Bundesliga 17. dec. 202122:22 > 23:18
Bajern Bayern Munich's Thomas Muller celebrates scoring their first goal with Robert Lewandowski Tomas Miler LevandovskiBundesliga - Bayern Munich v VfL Wolfsburg
REUTERS/Andreas Gebert

Fudbaleri Bajerna pobedili su ekipu Volfsburga sa 4:0 u premijernoj utakmici 17. kola nemačke Bundeslige.

Bajern

Devetostruki uzastopni šampion Nemačke rutinski je savladao Vukove. Poveo je već u sedmom minutu. Liroj Sane je izveo prekid, u nastavku akcije šutirao je Serž Gnabri, a odbijenu loptu u mrežu je sproveo slavljenik Tomas Miler – 1:0.

Njegov peti gol u šampionatu, ali je nešto drugo važnije…

Tomasu Mileru je ovo bila jubilarna 400. bundesligaška utakmica u dresu Bajerna.

Statističari su objavili da su od trenutka kada je Miler debitovao za Bajern u elitnom rangu nemačkog fudbala, više ligaških utakmica od njega do sada odigrali samo Leo Mesi (442) i Serhio Buskets (431) za Barselonu, pored gomana Marseja Stiva Mandande (429).

Prvih 45 minuta završeno je minimalnim vođstvom Bajerna, a čim je krenulo drugo Bavarci su pojačali ritam i u 59. minutu već je bilo 3:0. Najpre je Tomas Miler asistirao francuskom defanzivcu Dajotu Upamekanu za prvenac u dresu Bajerna, da bi Liroj Sane efektno sa ivice šesnaesterca matirao golmana Belgijanca Koena Kastelsa. Saneov 11. gol u sezoni.

Konačan rezultat u 87. minutu postavio je Robert Levandovski. Sjajni Poljak je tim pogotkom oborio rekord legendarnog Gerda Milera iz 1972. godine po broju golova u kalendarskoj godini. Ukupno je postigao 43 gola, jedan više od nekadašnjeg golgetera Bajerna i SR Nemačke.

SofaScore

Bajern je ovom pobedom povećao prednost na čelu tabele i na kratku zimsku pauzu ide sa trenutno devet bodova razlike u odnosu na drugoplasiranu Borusiju Dortmunt. istina, žuto-crni imaće priliku da smanje tu razliku u subotu protiv Herte u Berlinu.

Volfsburg je trenutno na 12. mestu sa 20 bodova.