Levin 32. za minimalac Bajerna, Union „zgazio“ Hertu

Bundesliga 9. apr 202220:23 > 20:25 0 komentara
Robert Lewandowski
Alex Grimm/Getty Images

Fudbaleri Bajerna savladali su Augzburg kod kuće u meču 29. kola Bundeslige. Rezultat je bio 1:0.

Jedini gol u Minhenu postigao je Robert Levandovski. On je u 82. minutu bio precizan iz penala i to je bio njegov 32. gol u sezoni, a 23. gol u duelima sa Augzburgom. Jedino je protiv Volsfburga dao više – 24.

Ris Oksfrod je igrao rukom u šesnaestercu, a nakon konsultacija sa VAR tehnologijom sudija Patrik Itrih pokazao je na belu tačku.

Bajern je lider sa 69 bodova, devet više od Borusije Dortmund. Pet kola ostalo je do kraja šampionata i mogao bi u 31. kolu upravo protiv Dortmunda da pobedom proslavi titulu.

Augzburg je 14. sa 32 boda.

U narednom kolu Bajern gostuje Arminiji, dok će Augzburg ugostiti Hertu.

Keln je kod kuće dobio Majnc sa 3:2.

Burkat je u 14. minutu doneo prednost Majncu, a Onisivo je povisio na 2:0 u 55. Skiri je u 60. smanjio na 2:1 a zatim je Ljubičić pogodio za izjednačenje 18 minuta kasnije. Kilijan je postavio konačnih 3:2 i doneo tri boda Kelnu, koji je na sedmoj poziciji sa 43 boda.

Majnc je 10. sa 38 bodova.

Borusija Menhengladbah je sa 2:0 u gostima bila bolja od Grojter Firta. Pitanje pobednika rešili su Turam u 18. i Plea u 24. minutu.

Volsfburg je deklasirao Arminiju pred domaćim navijačima 4:0. Lukas Nmeča bio je dvostruki strelac, pogađao je u 11. i 38. minutu, a zatim su Arnold i Kruse završili posao početkom drugog poluvremena.

U poslednjem meču dana, Union je u derbiju Berlina kao gost dobio Hertu sa 3:1. Vodeći gol za Union postigao je Haraguči u 31. minutu, koji je zaplivao kroz vazduh i doveo svoj tim u vođstvo na asistenciju Bekera.

Izuzetno nespretna reakcija Baumgartla u 49. minutu donela je Herti izjednačenje, ali su saigrači do kraja „izvadili“ svog saigrača.

Već u 53. minutu Griša Premel je glavom postigao gol glavom posle ubacivanja Giselmana sa leve strane.

U 74. minutu je Šeraldo Beker, verovatno najbolji igrač utakmice, krunisao odličnu partiju – u kontri je šutirao iskosa sa desne strane, a lopta je od stative završila u golu.

Trijumf je potvrdio rezervista Sven Mihel u 85. minutu.

To je druga uzastopna pobeda Uniona, koji je sada sedmi na tabeli sa 44 boda, koliko ima i šestoplasirani Frajburg. Herta je pretposlednja sa 26 bodova.