Muk u Hamburgu: „Izdajica“ Magat ostavio Hertu u Bundesligi

Bundesliga 23. maj 202222:25 > 22:39 2 komentara
Herta Bojata Hertha BSC's Dedryck Boyata scores their first goal Bundesliga Promotion/Relegation Playoff - Second leg - Hamburg SV v Hertha BSC
REUTERS/Annegret Hilse

Fudbaleri Herte obezbedili su opstanak u Bundesligi pošto su u revanš meču plej-ofa pobedili kao gosti tim Hamburgera SV sa 2:0.

Povezane vesti

Bio je to duel između 16. tima Bundeslige i trećeg tima Cvajte. Na kraju će svako ostati u svojoj ligi.

Herta je uspela da se izdigne posle kiksa u prvoj utakmici u Berlinu (0:1), dok su fudbaleri Hamburgera potpuno razočarali prepune tribine Folkspark stadiona.

Poveli su gosti već u četvrtom minutu prvim pogotkom u sezoni kapitena Dedrika Bojate. Belgijanac je bio najviši u skoku nakon kornera koji je odlično izveo Marvin Platenhard.

Odlučući trenutak viđen je u 63. minutu, asistent kod prvog gola Platenhard majstorski je izveo prekid sa desne strane i „kiflom“ lobovao domaćeg golmana Danijela Heuera poslavši loptu u suprotne rašlje.

Odličnu šansu za goste u 74. minutu propustio je Stevan Jovetić šutirajući u golmana Hamburgera. Crnogorski as odigrao je ceo meč u dresu Herte.

Za domaći tim ceo meč odigrao je mladi Splićanin Mario Vušković.

Pored asistenta i strelca Platenharda u pobedničkom timu blistali su Argentinac Askasibar, Alžirac Belfodil i veteran iz Gane Kevin-Prins Boateng.

U poslednjem 96. minutu drugi žuti odnosno crveni karton zaradio je vezni igrač gostiju Francuz Luka Tosar.

Zanimljivo je da je trener Herte legenda Hamburgera Feliks Magat, čovek koji je u najveću nemačku luku doneo istorijski uspeh – pehar prvaka Evrope pobedonosnim golom protiv Juventusa u finalu Kupa šampiona 1983. u Atini.

Magat je sa HSV-om svojevremeno tri puta bio šampion Bundeslige (1979, 1982, 1983), osvajao je i Kup kupova (1977), ali je ovog puta bio na suprotnoj strani i to je bio jedan od ključnih razloga što je Herta slavila u ovom dvomeču.

Herta magat Hertha BSC coach Felix Magath during the match Bundesliga Promotion/Relegation Playoff - Second leg - Hamburg SV v Hertha BSC