Nemački kup: Bundesligaši ubedljivi, Nirnberg se provukao

Bundesliga 18. okt 202220:01 0 komentara
Jusuf Poulsen
Image ID: 1016736688 via Guliver

Fudbaleri RB Lajpciga, Ajntrahta, Nirnberga i Majnca plasirali su se u osminu finala Kupa Nemačke.

RB Lajpcig pobedio Hamburg sa 4:0. „Bikovi“ su došli do velike prednosti u prvom poluvremenu, pošto je Jusuf Polsen postigao golove u 33. i 36. minutu. U 69. minutu se u strelce upisao i Mohamed Simakan, dok je Henriks u 82. minutu „overio“ trijumf svog tima protiv nekadašnjeg prvaka Evrope.

FUDBAL:

Efikasan u prvom delu meča bio je i Ajntraht iz Frankfurta, koji je kao post savladao niželigaša Štutgard Kikerse rezultatom 3:0. U strelce su se upisali Kolo Muani u 11. minutu, Smolčič sedam minuta kasnije i Barkok u 89. minutu.

Nirnberg je minimalnim rezultatom savladao Manhajm, i to autogolom igrača domaćih Golkea u 63. minutu.

Majnc je savladao Lubek rezultatom 2:0. Bundesligaš je do prednosti došao u golom Haka 16. minutu, da bi Ingvartsen u 43. minutu zatresao mrežu i postavio konačan rezultat.