Nemilosrdno: Sedmica Bajerna!

Bundesliga 18. sep. 202117:19 > 17:50
Sven HoppeAP Images

Fudbaleri Bajerna sa ubedljivih 7:0 pobedili su Bohum na svom terenu u petom kolu Bundeslige.

Devetostruki uzastopni šampion Nemačke još jednom je potvrdio potpunu dominaciju u domaćim okvirima. Ovoga puta, stradao je povratnik u elitni rang. Ukupno 23 udarca, od čega 16 u okvir gola, imala je bavarska mašina i trijumf je lako mogao da bude i veći.

Već do poluvremena je ekipa Julijana Nagelsmana vodila sa 4:0, ali se ni tu nije zaustavila. Sve vreme je pritiskala gas i na kraju ostvarila jednu od najubedljivijih pobeda u istoriji takmičenja.

Goleadu na Alijanc areni otvorio je Liroj Sane u 17. minutu. Deset minuta kasnije prvi od svoja dva gola postigao je Jozua Kimih, da bi u 32. Serž Gnabri povisio na 3:0.

Posle autogola Lampropulosa u 43. sve dileme oko pobednika su bile rešene, međutim, u nastavku je domaćin postigao još tri pogotka.

Robert Levandovski se u 61. minutu upisao u strelce na 19. uzastopnoj utakmici za Bavarce i kreirao petardu.

Zatim je Kimih u 65. pogodio za 6:0, pre nego što je Maksim Šupo-Motan u 79. postavio konačan rezultat.

U finišu meča je mrežu zatresao i Tomas Miler, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Bajern je lider prvenstva sa 13 bodova. U sledećem kolu gostuje Grojter Firtu. Bohum je pretposlednji sa tri poena, pred okršaj sa Štutgartom kod kuće.

U ostalim mečevima gol je viđen samo u Augzburgu, gde je domaćin savladao Menhengladbah zahvaljujući Niderlahneru – 1:0.

Dueli Arminija – Hofenhajm i Majnc – Frajburg završeni su 0:0.