Bundesliga 5. dec. 202017:35
Lars Baron, Getty Images

U prva četiri subotnja meča desetog kola Bundeslige samo je Arminija Bilefeld upisala pobedu.

Arminija Bilefeld na svom terenu je savladala Majnc rezultatom 2:1.

Golove za domaće postigli su Prietl i Doan, a počasni pogodak za Majnc delo je Stogera iz 82. minuta.

Ajntraht i Borusija Dortmund u Frankfurtu su odigrali 1:1.

Ajntraht je poveo već u devetom minutu golom Kamande, a Milioneri su do boda došli zahvaljujući golu Rejne iz 56. minuta.

Nije bilo pobednika ni u duelu Kelna i Volfsburga koji je završen rezultatom 2:2.

Dva puta je Keln vodio, prvo preko Tilmana, a zatim preko Dude, ali su gosti oba puta uspeli da odgovore golom. Za 1:1 strelac je bio Arnlod, a za konačnih 2:2 mrežu je zatresao Vegorst.

Istovetnim rezultatom, 2:2 , završen je i meč Frajburga i Borusije Menhengladbah.

Borusija je povela preko Emboloa, a na poluvremenu je bilo 1:1 nakon pogtka Lajnharta.

Grifo je sa bele tačke doneo prednost Frajburgu u 49. minutu, a već u sledećem napadu Gladbah golom Plea dolazi do konačnih 2:2.