Pekarik i Pjontek zaključali Berlin

Bundesliga 4. dec. 202022:36 > 22:38
Kšištof Pjontek
Reuters/John MacDougall

Pobedom Herte protiv Union Berlina 3:1 otvoreno je u petak deseto kolo Bundeslige.

Derbi Berlina pripao je u petak Herti koja je savladala Union 3:1 nakon preokreta koji je kreirala u drugom poluvremenu.

Poveo je Union u 20. minutu golom Avonija, ali samo tri minuta bila su gostima potrebna da stignu od sjaja do očaja. Direktan crveni karton dobio je Andrih i pokazalo se da taj gol prednosti sa desetoricom Union nije mogao da sačuva.

Na izjednačenje se čekalo do 51. minuta i pogotka Petera Pekarika, a Kšištof Pjontek je na taj gol dodao još dva postignuta u razmaku od svega tri minuta (74. i 77. minut meča).

Herta sada, nakon treće pobede u sezoni, ima 11 bodova na 11. mestu. Union je doživeo drugi porau i na šestom mestu ima 16 bodova.

U narednom kolu Union Berlin dočekuje Bajern, a Herta će u goste Borusiji Menhengladbah.