Perfektan start Dortmunda, tinejdžeri režirali preokret

Guliver

Dortmund bio na pragu poraza u Frajburgu, ali je sa dva gola rezervista uspeo da preokrene i ostvari drugi trijumf u dva meča Bundeslige.

Dortmund je sjajno počeo novu sezonu, posle minimalnog trijumfa protiv Leverkuzena (1:0), “milioneri” su slavili i u Baden-Virtembergu, na “Evropa park” stadionu protiv Frajburga – 3:1.

Sredinom prvog poluvremena oba tima su imali po jednu odličnu priliku. Najpre Dortmund, ali je u 22. minutu sjajan udarac Modeste iz prve odbranio Fleken. Samo minut kasnije, mogli su domaći do gola, ali je Šalai bio zamalo neprecizan.

U 35. minutu Frajburg je poveo. Ginter je odlično uposlio Gregoriča, koji je sjajno startovao u novom klubu, u dve utakmice Bundeslige postigao je dva gola.

Ali, finiš i nekoliko grešaka skupo su koštale domaćina. Ispostavilo se da je šef struke “Milionera” Edin Terzić napravio fantastične izmene, ali imao je njegov tim i dosta sreće.

Najpre je u 77. minutu rezervista Gitens šutirao sa skoro 25 metara, a golman Fleke je neshvatljivo loše intervenisao, umesto da izbije loptu u polje ili preko gola, ona je odsela u njegovoj mreži.

Samo sedam minuta kasnije posle sjajnog dodavanja Brantda pogodio je i Mukoko, odbrana Frajburga bila je nemoćna kod sjajne akcije gostiju.

Zanimljivo, golove za Dortmund postigli su momci koji imaju 18, odnosno 17 godina!

U 88. minutu prelep pogodak Volfa, takođe momka koji nije bio među starterima u ovom duelu.