„Petarda“ Dortmunda, po dva gola Munijea i Holanda

Bundesliga 14. jan 202222:19 > 22:29 0 komentara
Borusija Dortmund
Printscreen

U prvom meču 19. kola Bundeslige, Borusija Dortmund je na svom stadionu savladala Frajburg sa ubedljivih 5:1.

Dortmund je nakon pola sata igre vodio sa 2:0, i to golovima Munijea, zanimljivo oba glavom posle kornera.

Prvo je pogodio u 14, zatim u 29. minutu, a oba puta asistent je bio Brant.

U nadoknadi prvog poluvremena, Džud Belingam je uposlio Erlinga Holanda koji postiže gol i na osmom meču kod kuće zaredom.

U nastavku, reprezentativac Bosne i Hercegovine Ermedin Demirović uspeo je da smanji prednost domaćina, igrao se 61. minut.

Pobedu Dortmunda praktično je overio Holand drugom golom na utakmici, ukupno 15. u ligi ove sezone.

Do kraja je Dahud, asistent kod četvrtog gola, uspeo da zatrese mrežu i postavi konačnih 5:1.

Borusija se primakla na tri boda zaostatka minhenskom Bajernu, dok je Frajburg na četvrtom mestu.