Potop Šalkea u Regenezburgu

Bundesliga 21. avg 202122:45 0 komentara
Jan Niklas Beste
Matthias Balk/AP Images

Fudbaleri Regenezburga upisali su najubedljiviji trijumf u četvrtom kolu nemačke Cvajte. Sa 4:1 pobedili su Šalke 04.

Trijumf domaćina potpisali su Beste (8), Breitkreuc (55), Oto (73) i Sing (86). Na suprotnoj strani, precizan je bio Terode (81).

Paderborn je upisao tri boda u duelu sa Sent Paulijem (3:1). Gosti su od šestog minuta igrali sa desetoricom, ali uspeli i da povedu, preko Burgštalera, sredinom prvog poluvremena. Izjednačio je Džigvala, autogolom, pred odlazak na odmor. U nastavku, Proger i Mišel obezbedili su pobedu Paderbornu.

Dinamo iz Drezdena slavio je protiv Hanze u Roštoku (3:1). Odluka je pala sredinom drugog poluvremena – Vlahodimos u 63. i Kade u 70. minutu doneli su gostima tri boda.  Moršel je Dinamo doveo u prednost na početku meča, izjednačio je Mamba pred odlazak na odmor.

U duelu Karlsruea i Verdera nije bilo golova.

Regenezburg vodi sa 12 bodova, Dinamo je drugi sa dva, a Paderborn treći sa četiri boda manje. Peti Sent Pauli sakupio je sedam, osmi Verder pet, 11. Hanza i 12. Šalke po četiri.